Új hozzászólás Aktív témák

  • atee134

    csendes tag

    Sziasztok,

    Kezdő bányász vagyok, Vega kártyákat szeretnék optimalizálni.
    Amikor megjöttek az első kártyák, a windowsos gépembe beraktam egyet, és elkezdtem kisérletezni.
    AMD Memory tweak progival egész jó eredményt sikerült elérni, 51Mh/s ethash-en 130W körül Hynix ramos Vega 56-al.

    Most beüzemeltem a rendes riget hiveOS-ben, és ott meg kicsit mások a beállítások, ami megzavart.

    AMD Mem Tweak toolban a Core clock / voltage és Mem clock / voltage-et állítottam főleg + neten találtam timingokat és azokat :)

    Ami furcsa volt itt, hogy amikor elindítottam a miner progit (Team red miner) ott a statisztikában más Core clock-ot írt, mint amit beállítottam, írt egy SoC clockot is (erről csak olvastam hiveOS-es guide-okban, de itt windowsban nem tudtam beállítani), illetve csak a VDDCI feszültséget írta, a memóriájét nem.

    Itt a memory voltage-re azt írja, hogy csak a Navi családra érvényes, mégis az AMDmemtoolban be lehet állítani, illetve a különböző P statekre alapból is más feszek vannak. Most akkor valójában én amit AMD memtoolban állítottam, az csinált valamit is?
    Mi ez a SoC voltage? Érdemes állítgatni? (Autolykos2 algo esetében)

    Igazából a fő kérdésem az, hogy a lementett AMD memtool-os feszültség / órajel értékeket hogyan tudom átültetni hiveOS-re? Sajnos az értékeket amiket a miner progi írt ki nem screenshotoltam le, pedig azokat egy az egybe be tudnám állítani hiveOS-nél, csak az AMD memtool-os config van meg

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák