Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Linux Mint 13, x86, Mate, elvileg magyar (már ahol...).
    Hogyan lehetne a bejelentkező képernyőre kirakni a felhasználónevet / felhasználóneveket ?

    A gép csak annyira van használva, hogy két képfájlt illetve két TXT-t megnyithassanak rajta.
    Van rajta egy admin felhasználó (részben ez alól állítottuk be, hogy a másik felhasználó ne szerkeszthesse, törölhesse, stb. a négy fájlt - sudo-val másolva).
    És van egy "nyilvános" felhasználó.
    Az lenne a jó, ha a bejelentkező képernyőn csak ez az utóbbi felhasználó lenne látható (nehogy valakinek még eszébe jusson piszkálni - bár az admin jelszavát úgysem találná ki...), valahogy így: [link] (csak ez ugye Ubuntu).
    Sőt, a legjobb az lenne, ha az "Other..." -ra lépve sem írná ki a másik felh. nevet, azt csak begépelni lehessen.

    Sőt, az is jól jönne, ha meg tudnánk témázni a bejel. képernyőt (meg az egész desktopot is majd), hogy a hangulathoz illő legyen. Ha tudtok valami jó oldalt, ahol horroros témákat találnánk hozzá, szóljatok.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz fradi81 #465 üzenetére

    Mármint ezeknek a témáknak a beállításában majd meg lehet találni ezt ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Egy Linux Mint 13-as rendszert sikerült elrontanom egy "apt-get upgrade" paranccsal.
    Úgy néz ki hogy egy újratelepítés lesz belőle holnap reggel.
    A gép: Linux Mint 13 LTS Mate 32bit., Intel G33-as alaplap, Core 2 Duo E6300, 2x1GB DDR2, egy Ati HD 4670 VGA, 2db VGA csatlakozós TFT, és 2db EasyCAP DC60 4ch digitalizáló kameraképekhez (CVLC-ben nyitjuk meg).
    Ami problémás:
    1.) A gépben ugye egy Ati HD4670 VGA van, amit kétmonitoros üzemmódban használunk, "kiterjesztett asztallal" (az egyik monitorról húzunk át ablakokat a másikra).
    Ezt kéne beüzemelnem.
    NV-t már üzemeltem be így Ubuntu 12.04 LTS alatt. De ez Mint, és főleg ATI...
    2.) Egy egyedi fejlesztésű buszrendszeres vezérlőt használunk, amellyel forgatható kamerát és más eszközöket távirányítunk. A vezérlő PC szoftver soros porton kommunikál (a soros port egy USB-soros átalakítóval megy). Elvileg átrakva működnie kellene, de azért lehet vele probléma. Ráadásul a forrás nincsen meg, úgyhogy a CPU gen.-t és a kernelt nem változtathatom meg.
    A rendszert annó telepítő (ismerős) pár napig biztosan nem fog tudni segíteni, max. egy kicsit telefonon.

  • atesss

    addikt

    válasz Vladi #890 üzenetére

    Igen, jelenleg ez a helyzet.
    Illetve nem tudom bootnál a GUI betöltése pontosan mennyi idő (és HDD-aktivitás), de gyanúsan keveset dolgozik a gép, lehet hogy máshol elakad.

    Safe módban sikerült rendszergazdai terminált elérnem.
    Ez után mit kellene tennem pontosan ?

    Nem vagyok biztos benne, de szerintem nyílttal működött a gép, ismerve a telepítő kolléga "hozzáállását".

    Ha meg úgyis reinstall kell (amit persze a legjobb lenne elkerülni ! ), akkor pedig nekem kell feltelepíteni mindent, és az Ati VGA-t is beüzemelni ebbe a kétmonitoros üzemmódba.

Új hozzászólás Aktív témák