Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz inf3rno #19306 üzenetére

    Nem én gondolom, hogy számít, a Wi-Fi, hanem tényleg így van. Albérletben a ház elülső végében, a földszinten van egy szolgáltatói Wi-Fi router/modem (Sky). Én meg a ház hátulsó végében vagyok, az emeleten a pitschában. Ráadásul ezek az angol vöröstéglás házak úgy árnyékolják a Wi-Fi jelet, hogy befosol.

    Tudom, erre azt mondod, hogy még csak a Wi-Fi. Szolgáltatói oldalon viszont csak egy 10Mbites ADSL megy be a router-modembe, ami önmagában is katasztrófa.

    Szóval a hálózati kapcsolat minden pontja gané, a szolgáltató, a hálózati eszköz, a Wi-Fi jel. Ezen nem fogok online játszani, hogy 3000+ ms-os pinggel lagolok és álló szoborként csak célpont vagyok, meg visszahúzom a team-et, amiben vagyok. Ezért tolok csak offline játékokat.

    Nyilván rendesen laknék, saját lakásban, az első az lenne, hogy egy 50-100 Mbites netet beköttetnék, menne közé a gigabites router, meg UTP5e/6 kábel, és nyomnám vezetéken. Na, akkor lenne értelme <100 ms-os pinggek (<10ms-nál ideális) online játszani, amit én is preferálnék, mert jobb, mint az offline játék. Általában a játékok offline része sose kötött le annyira, nem érdekli a tökömet sem a háttérstory, meg az idióta AI_kat, botokat sem szeretem. Így viszont offline vagyok, tisztára 19. század.

    A lakástulaj meg nem upgrade-eli a netet, mert neki ez is elég, meg nem enged vezetéket kihúzni. Pedig felajánlottam, hogy fizetem extrán, bérleti díjon felül is a szar meg a normális net közötti különbséget, ebbe bele is ment 2 évig, amikor lett egy fokkal normálisabb 40 Mbites net, másik szolgáltatónál, de ahogy vége lett a hűségnek, visszaváltott erre a Sky-alapcsomagos fosra, mert neki ez is elég. Ilyen Fekte Pákó típusú emberke Ghánából, és csak alap videókat néz a netről, YouTube, meg ilyenek, és ő úgy van vele, hogy neki nem kell jobb net, és úgy spórol, ahogy tud. Nem tudok vele mit csinálni. Majd albérletet fogok váltani, de nehéz találni, mivel sok a külföldi, ráadásul most senki nem is ad ki lakást, sem szobát, mert a koronajárvány miatt az ingatlanközvetítők sem működnek, meg magánemberek sem adnak ki, úgyhogy egy jó darabig nem fogok váltani, szépen lecövekeltem a szarnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák