Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz zoltanz #16537 üzenetére

    De, én meg hiszem. Nem is azt mondtam, hogy gentoo-zni fogsz, de elindultál ezen az úton. A jövőben mikor végignézed a csomagjaidat, már eleve gyanakodni fogsz, keresni fogod, hogy mi nélkülözhető, mi váltható ki kisebb, kevesebb függőségű csomaggal. Ez ilyen szép észrevétlenül fertőzi meg az ember gondolkodását, ahogy ismeri meg ezeket a dolgokat.

    uby: azért ne kényelmesedj el Minten, az sem fog örökké tartani, mint disztró, meg a Linux is el fog szerintem érni jó pár év múlva, hogy a Windows/MacOS szintjére züllesztik. A PC-k világa ilyen, olyan nincs, hogy megállhatsz, hogy akkor te készségszinten, meg akkor mindent tudsz, és onnan soha többet semmit.

    Ez nem csak OS-ekre igaz, meg disztrókra, hanem bármilyen alkalmazásra, pl. néha médialejátszót, böngészőt, szövegszerkesztőt is kell váltani. Utóbbira nagyon jó példa, hogy kezdő linuxos koromban a Kate 4-et használtam, még KDE4-en. Teljesen f4×ányos kis text editor volt, nagyon jó fül/pluginkezeléssel. Csak aztán a KDE5-tel újraírták teljesen, porig butították, a használhatatlanság szintjére züllesztették a Kate 5-t. Azonnal keresnem kellett másikat. Aztán jött a vesszőfutás, hogy nem találtam helyette megfelelőt. Végül sok alternatíva végigpróbálása után lett a SciTe. De mindvégig tanulgattam a vim-et is, és bizony, hogy milyen jól tettem, mert végül ez vált be.

    @milangfx: ja, grafomán vagyok, majd törekszek a rövidségre. Valóban rám férne ezen a téren is a minimalizmus.

Új hozzászólás Aktív témák