Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Claudius #3025 üzenetére

    Fel kell rakni a megfelelő csomagokat, és az megcsinálja magának. Én nem csináltam semmi extrát, csak felraktam synapticcal a java-t ubuntura, és megy a firefoxban. Hogy pontosan melyik csomi teszi lehetővé, azt passzolom, de szerintem egy sun-j2re1.4, vagy 1.5, 5.0,6.0 megteszi.
    Ismerkedj meg szerintem közelebbről az aptvel, aptitude-dal, synaptickal. A másik kérdést nem tudom, de apt-cache search sun-java, vagy apt-get install sun-java után két tab megnyomása kilistázza neked a lehetséges neveket, te pedig kiválaszthatod, mit szeretnél felrakni, és akkor pl: apt-get install sun-java6-bin. Kevés olyan általános eset van amikor kézzel kell felrakni valamit.

    #3016- én telepítettem nulláról alsa-t, és működött 7.04-en. Szintén realtek (850) és intel8x0. (ez alapján csináltam [link])

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Claudius #3027 üzenetére

    Nekem a fejlesztői környezetek és a programozás miatt fel van rakja elég sok minden java, sokféle verzió, j2se jre, jdk-k és libek sokasága. Van egy ilyen, hogy sun-java6-plugin (és előző verziói), elvileg ez hivatott a böngészőkbe beépülni, viszont ez nekem nincs fent, és mégis megy. Firefoxba ha beírod címként, hogy about:plugins, akkor kidobja, hogy milyen verziót használ, nálam ez a Java(TM) Plug-in Blackdown-1.4.2-02, amit a j2re1.4 csomag tartalmaz. De ezzel is mennie kell: sudo apt-get install sun-java6-jre sun-java6-plugin sun-java6-fonts, vagy lásd Sianis cikkét: [link], ott azt írja, hogy sudo apt-get install -y flashplugin-nonfree sun-java6-plugin (ebben már a flash is benne).

    [Szerkesztve]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák