Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz májkimiki #70213 üzenetére

    Köszönöm szépen! Már fent van az Archlabs. UEFI-s a gép. Annyi úri huncutságot elkövettem, hogy először egy Manjaro live rendszert bootoltam be és azzal kivakartam az EFI partícióból a régi linux szemetét, majd visszadtam az EFI partíció flagjait, mert winnyóz is van a gépen és kényelmesen grafikusan Gparteddel készítettem elő a partíciókat és formázgattam meg címkézgettem őket, mert én ezeket a Terminálos partícionáló francokat már nem ismerem. Ezután bootoltam be az Archlab telepítőt és a partícionálást átugrottam és a mountolásokkal folytattam. Sikerült. Systemd bootot csináltam, mert majd a manjaro gnome is fel fog menni, de az majd grubbal.

    Egy kérdésem lenne egyenlőre: Telepítettem cinnamont is és xfce4-et is. Cinnamonba vagyok beléptetve. Lightdm-et használok, de csak a cinnamonba enged be , s az xfce4-et mint lehetőséget nem találom a Lightdm panelján. Hogy lehet ezt gyógyítani?

    Az AUR-t kihagyom, mert szerintem azért szart be a régi antergos rendszerem ... sehogy sem tudtam már a frissítés gubancait kiegyengetni. Végül is nem baj, mert az KDE volt és azt úgyis utáltam.

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák