Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz Anakin007 #6035 üzenetére

    Ezt hogyan tudom megtenni?
    A "Rescue system" indításakor betölti a kernelt, elindítja, pár másodpercig fut egy kis felirat - felismeri a vinyót, stb - majd egyből jön egy grafikus környezetben megjelenített tulajdonképp' szöveges (kék - fehér) képernyő (mint a régebbi telepítőknél/szöveges mód választásánál) és gyakorlatilag rögtön ki is fagy a fenti USB felismerés közepette...
    Afféle interaktív indítást vagy ilyesmit nem látok.

    Lehet, hogy rossz helyen keresem a dolgokat...

    Próbáltam kernel paraméterként beírni, hogy nousb (olvastam valahol a neten), de az eredmény ugyanaz. Ráadásul, mire betölti a kernelt a CD-ről vagy 3 perc...

    Egyébként lefagyás után nem sokkal a hűtőventije is megáll, ami nagy szó ennél a gépnél, lévén asztali P2 van benne... szóval leül az út mellé és elalszik... :DDD

    ----------------------

    Más dolog, szintén Mandriva.
    Adott Lenovo 3000 N200 gépen induláskor, illetve programok alatt van hang, de a böngészőben (Opera és FF) a hangok (pl. youtube) nem szólnak.

    Ez mitől lehet?

    A gépen OSS fent van és működik, ALSA nem megy.
    Ennek valami különös oka van, vagy nem számít semmit?

    Próbáltam beüzemelni az ALSA-t, de nem sikerült. Lehet, hogy az nem támogatja a hardvert?
    ...no de a böngésző miért nem használja az OSS-t?

    Szintén ugyanezen a gépen van olyan oldal,aminek flash fejléce van.
    Fent van az Adobe-féle flash player (más lejátszót egyáltalán nem sikerült működésre bírni, ez is gyakorlatilag csak Operában megy).
    Szóval adott oldalon rendesen megjelenik a flash háttér, gombok, előjön egy beszélő (természetesen hang nélkül :D ) ürge, majd véletlenszerű időközönként eltűnik és fehér háttér marad helyette...

    Tehát próbálkozás 1.: 2 másodpercig tökéletes, aztán semmi.
    Próbálkozás kettő: 15 másodpercig jó
    Próbálkozás három: 5 másodpercig tökéletes

    ...ez vajon "mi a szösz"?

Új hozzászólás Aktív témák