Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz jackal79 #56039 üzenetére

    Szerintem hamar át fogod látni felhasználói szinten a Linux logikáját. Egy csomó dolgot már megoldottál.

    Igazából amiatt írtam az előzőt, mert nekem visszaolvasva az jött le, hogy még nagyban az fstab-bal kapcsolatos helpeket nyomták a kollégák és te már menet közben próbáltad csinálni a mentést a külső meghajtóról és annak a jogosultságaival voltak problémák. Csak ebből a folyamatból félig-meddig kihagytak a kollégákat, ezért is jött olyan tipp, hogy keress másik fájlkezelőt, holott az egyik legjobbat használtad. :)
    Inkább több infót írj ilyenkor, mint kevesebbet!

    Ha az fstab szerkesztése még nem tiszta, nézd át ezekben a linkeket. Amúgy a Mint nem véletlen a legfelhasználó-barátabb disztró, amit bele raknak, azzal boldogulsz legkönnyebben egy adott feladat végrehajtása során. Például itt a nano, rutinosabbaknak pofon egyszerű, de nekünk laikusoknak még egyszerűbb a saját szövegszerkesztőnk, a xed. Arra kell figyelned, hogy ha grafikus felületű programokkal hajtasz végre szerkesztést, akkor a grafikus sudo-t kell használni, például az fstab szerkesztése mehet nanoval terminalból is a sudo nano /etc/fstab parancs kiadásával, ezt fogod egyből látni:

    ugyanezt a fájlt viszont xed grafikus szerkesztővel megnyitva a ALT+F2 lenyomásakor felugró ablakba beírva a gksu xed /etc/fstab parancsot, ezt fogod látni:

    A különbség jól látható, utóbbiban már csak be kell írnod a szükséges sorokat és a felső részen ott vannak a közismert kezelő parancsok, elmented és kész.

    Egyébként van ez a leírás ennek a sudo, gksu, kdesu, beesu, gnomesu , na de mikor-melyiket? bekezdése pont ezt részletezi. Az egész
    Linux tippek, magyarázatok, kezdőknek írást érdemes egyébként olvasgatni!

    Könnyen érthető leírások jogosultság Linux alatt témában:

    Jogosultságok Linux rendszerek alatt

    Hozzáférési jogosultságok

    Az a lényeg szerintem, hogy pár alapdolgot ismerve már sokkal könnyebb segítséget kérni, mert ezek a leírások nem azért vannak, hogy egyből önállóan elkezdjen az ember kutyulni, de egy alapot adnak ahhoz, hogy könnyebb legyen kérdezned és inkább kérdezz 100x, mint, hogy ezeket a dolgokat elszúrd magadtól! Kivéve, ha nem éles rendszert használsz. Nekem a legelején is volt fenn másik disztró, amivel csak az elbarmolásokat gyakoroltam, igen hasznos ám az, később akár fel is rakhatsz egy gyakorló rendszert dualboot-ban, 12-15 GB bőven elég neki. neki

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák