Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    Feltettem Archlabs féle Arch linuxot XFCE-vel. Majdnem pure Arch, de jópár dolgot még feltesz. Azért választottam ezt, mert vele megy a wifi rendesen. No de a lényeg. Elsőnek magyart választva raktam fel. Működött minden ékezet file szinten remekül. Aztán áttettem a nyelvezet miatt angolra, mert nemigazán szeretem a magyar fordításokat. Ekkor vettem észre, hogy bár az alap Thunar jól működik, de a Double Commander nem látja az ékezetes mappákat (1db van egy USB-s winyón), sőt létrehozni sem lehet vele, mert kérdőjelek vannak benne. Pechemre pont ezt a filekezelőt szeretem. Manjaro, Arcolinux alatt ezzel nem volt gond, igaz azok grafikus teljes telepítők voltak. Mivel XFCE alatt nincs grafikus nyelvválasztó, így amiket néztem neten, ott nyelvválasztásra a locale.gen szerkesztését mondják, tehát en_US-t válasszam, és akkor kommentezzem a hu-t, majd locale-gen futtatása. Ezzel angol lesz a nyelvezet, viszont a Double Commander ezekután már nem tudja kezelni az ékezetes karakatereket file szinten. Gépelni lehet vele.
    Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond? Google-zással nem találtam erre vonatkozólag semmit.

Új hozzászólás Aktív témák