Új hozzászólás Aktív témák

  • rene85

    aktív tag

    válasz Jester01 #2186 üzenetére

    p4 630-as van. aztán azt is megláttam hogy az agépénél azt írja csak hogy detected i915 chipset, meg stolen memory: x Mb. nincs olyan lehetőség, hogy ''soronként'' indítsam a rendszert? hátha akkor kiderül. noacpi-t próbáltam, nolapic-ot is meg failsafe-et is. memóriahiba miatt nem lehet? mondjuk nem értem hogy a windowsnak miért nincs baja, meg hogy linuxnak is miért van baja csak akkor mikor pci-eről indulok... még nem néztem meg a megszakításról szóló cikkeket, mert arra jutottunk hogy nem a Bios kezeli azokat, de a megérzésem azt súgja hogy ott lehet a hiba. már kipróbáltam azt is, hogy az xorg.conf-ból kitöröltem a 915ös chipsetre (az alaplapi vidkártyára) vonatkozó adatokat. de az xorg.conf betöltéséig valószínűleg el se jut... memóriacímeket ír ki, ha jók még a minimális programozói emlékeim, regiszterek tartalmát. a baj az, hogy érzi hogy ott van a 915-ös vid is, csak ahhoz nem fér hozzá mikor a pci-e-vel indítom a gépet. olyat is ír indításkor (miután megpróbáltam az nvidia szerint legjobb módszerrel, a legújabbal feltenni a drivert), hogy nvidia module not supported by novell, nvidia module taints kernel, setting taint flag U. és köszi hogy válaszolsz/válaszoltok!!! nagyon akarok linuxot a gépre, úgyhogy normálisan tudjam használni!

Új hozzászólás Aktív témák