Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Sanyabá #98528 üzenetére

    Rossz a kérdés, EDGE vs. Direct a jó. A FALD a Direct LED esetében alkalmazandó "Local Dimming". Amelyik ránézésre nem produlál zavaró hibákat, tehát csakis úgy tudod megállapítani ha látod, mert bármelyik lehet rossz. Direct LED esetében a széleknél sötétebb, EDGE LED esetében a rossz összeszerelést illetően előfordulhat, hogy bevilágítás tapasztalható, de Direct LED-nél is lehet bevilágítás. Felhősödés is mindkettő esetében előfordulhat. Nem tudom azt írni, hogy egyik vagy másik jobb. Elmész, kinézel egy típust és szemügyre veszed, ha tetszik akkor ne foglalkozz, hogy milyen a háttérvilágítása. Elég sok "laposTV-t" láttam ahhoz, hogy ezt írjam, de ne az legyen az elsőfleges, hogy EDGE vagy Direct, a lényeg, hogy jó legyen. Ha meg kell a FALD akkor nincs más csak a Direct. Nekem vannak/voltak ilyen TV-im, szerencsére mindegyikből jót fogtam ki, bár az is igaz, hogy egyik Direct LED-es TV-m szélei azért sötétebbek voltak az általam elfogadottnál de ettől eltekítve egy kiváló TV volt. Ha meg 300e környékén gondolkodsz akkor már inkább OLED irányába nézelődnék.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Partizan182

    senior tag

    válasz Sanyabá #98528 üzenetére

    HDR-hez a FALD alapkövetelmény, anélkül többet vesz el az élményből, mint amennyit hozzáad. A probléma az, hogy nem elég a sok zóna, a vezérlési algoritmus is legalább annyira fontos, ebben az LG eléggé le van maradva (Sonyhoz, Samuhoz képest).

    Edge dimming kvázi használhatatlan, sokan hibásnak hiszik a tévét amíg ki nem kapcsolják.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sanyabá #98528 üzenetére

    A FALD egyértelműen jobb.

    A sorrend talán ez lehetne (persze a paraméterek a fontosak, nem az elnevezés):
    Edge LED
    Direct LED
    Scaled Down FALD
    FALD
    Mini LED
    Micro LED / OLED

    Az LCD panel nem képest fényt kibocsátani, ezért kell mögé, jellemzően fehér háttérvilágítás és valamilyen diffuzor panel, hogy egyenletessé tegye a háttérvilágítást kevesebb LED esetén is.

    Ezek az eltérő háttérvilágítások azt jelentik, hogy mennyi fényt előállító LED jut egy képpontra, azok hol helyezkednek el, és mennyire lehet azokat függetlenül vezérelni. A skála végén minden képpont, sőt talán sub képpont önállóan bocsát ki fényt, vagyis nincs szükség külön háttérvilágításra és pixelenként, subpixelenként vezérelhető. A másik véglet az Edge LED esetén nagyon kevés háttérvilágítást adó LED van és azok is csak a kijelző szélén körben.

    Gyakran lehet is látni fekete háttér előtt mozgó fehér forma esetén, hogy mekkora és milyen formájú a megvilágított sáv, mert az LCD panel nem tud 100%-osan szűrni. Ezért van a csúcson az OLED és az új micro LED technológia, mert ott ki tud adni egy fehér pixelt egy fekete mellé úgy hogy ne zavarják egymást.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák