Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Sanyabá #98528 üzenetére

    Rossz a kérdés, EDGE vs. Direct a jó. A FALD a Direct LED esetében alkalmazandó "Local Dimming". Amelyik ránézésre nem produlál zavaró hibákat, tehát csakis úgy tudod megállapítani ha látod, mert bármelyik lehet rossz. Direct LED esetében a széleknél sötétebb, EDGE LED esetében a rossz összeszerelést illetően előfordulhat, hogy bevilágítás tapasztalható, de Direct LED-nél is lehet bevilágítás. Felhősödés is mindkettő esetében előfordulhat. Nem tudom azt írni, hogy egyik vagy másik jobb. Elmész, kinézel egy típust és szemügyre veszed, ha tetszik akkor ne foglalkozz, hogy milyen a háttérvilágítása. Elég sok "laposTV-t" láttam ahhoz, hogy ezt írjam, de ne az legyen az elsőfleges, hogy EDGE vagy Direct, a lényeg, hogy jó legyen. Ha meg kell a FALD akkor nincs más csak a Direct. Nekem vannak/voltak ilyen TV-im, szerencsére mindegyikből jót fogtam ki, bár az is igaz, hogy egyik Direct LED-es TV-m szélei azért sötétebbek voltak az általam elfogadottnál de ettől eltekítve egy kiváló TV volt. Ha meg 300e környékén gondolkodsz akkor már inkább OLED irányába nézelődnék.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák