Új hozzászólás Aktív témák

  • Pokzoli

    tag

    válasz cidalain #109638 üzenetére

    Bemásolom az egész "tesztet"
    AXAGON Aline Box 3.5 USB 3.0 EE35-XA3 tapasztalat, csak így itt hagyom.

    Egy routerre szerettem volna 3,5"-os HDD-t kötni, ehhez kerestem külső USB-s házat a minap. Körülnéztem, ez tűnt szimpatikusnak, és árban is barátságosnak látszott. Gyorsban meg is vettem, bele egy 1TB-os WD kék HDD-t, és irány haza beüzemelni. Összeraktam, rákötöttem a a Xiaomi Mi Router 3G routerre, semmi... Nem látja! Rákötöttem egy ASUS RT-AC57U-ra, nem látja. Átdugom a laptopra (Lenovo T500), nem látja sem Linux alatt, sem Windows alatt. Próba fiam gépén, ami egy újabb i7-es ASUS notebook, azon működik. Visszaballagtam vele az üzletbe, hogy ez így nagyon nincs rendben, azért egy USB port már nem űrtechnika, tehát szerintem illene működnie neki minden gépen, és nem csak random minden negyediken. Ott készségesek voltak és kicserélték egy másik "original" darabra, amit az imént próbáltam a laptopon (Lenovo T500), de ez ugyanúgy nem működik. Fiam gépén persze ez is oké, tehát nem egyedi eszközhibáról volt szó, hanem egyszerűen csak ez ilyen. Időközben a routerre vettem már egy Sharkoon Swift Case PRO-t, amivel persze semmi gond egyik routeren se és a laptopon se. Mondanom sem kell, a laptopon korábban volt már legalább két féle 3,5"-os, és legalább 5-6 féle 2,5"-os külső HDD ház, számtalan pendrive és más USB eszközök is, rádió adó-vevőt és rádió scannert programozok rajta rendszeresen, sosem volt még semmivel problémája, szóval erre sem tudom rákenni a hibát. A routereken 3.4-es Linux kernel fut, a rack dobozán 2.6 van megjelölve minimumként, tehát ezzel sem magyarázható a probléma. Nem állítom, hogy komoly eséllyel ez másoknál is így lesz, de gondoltam leírom, ha valaki ilyet szeretne venni, ez is meg legyen itt.

    Részemről nem ajánlott!
    Az árukeresőn rengeteg pozitív értékelést kapott és senki sem irt ilyen problémáról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák