Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MTünde

    csendes tag

    válasz Kerio #2507 üzenetére

    Napokig olvastam, amit írtatok, mert kinlódok a száraz levegőtől, rosszul alszom. Mióta itthon dolgozom látom napsütésben a rengeteg port és hiába porszívózok. Szóval elkezdtem keresni légtisztítót és a sharpnál nyűglődtem pár napig, vajon melyiket. De valamiért hirtelen Panasonic lett a választás, valamivel drágább, de rengeteg jó visszajelzést láttam róla. a héten hozzák.Hasonló a Sharphoz. Letöltöttem a leírását és kifejezetten tiltja a viztisztítós víz használatát https://www.youtube.com/watch?v=Au5EQSD5RbE
    Panasonic F-VXR50G-W
    "Ne használja az alábbi vízfajtákat.
    • Vegyszerrel, légfrissítővel, alkohollal, illóolajjal kevert víz. (Mert ez a tartály meghibásodását okozhatja, amelytől a bútorzat vizessé válhat stb.)
    • Víztisztítóból származó víz, ionizált lúgos víz, ásványvíz vagy kútvíz (amiben a penész és a különböző baktériumok gyorsan szaporodnak).
     Okvetlen csapvizet használjon.
    (Mivel a csapvizet általában klórozzák, és így nehéz a különböző baktériumok szaporodása.)"

  • MTünde

    csendes tag

    válasz Boond #2526 üzenetére

    https://www.vivamax.hu/Aromaparologtatok/Ultrahangos-illoolaj-parologtato-es-parasito-2-az-1-ben--p103842.html Nekem ezt ajánlották, majd inkább légtisztítót vettem. Ez a párologtató illóolajat és salvus vizet is tud párologtatni. Azt olvastam, hogy nagyon nem mindegy milyen só, csak magas tisztaságút lehet használni egészségügyi indokkal, a többi kifejezetten ártalmas. A Parajdit dicsérték. - Azért nem ezt vettem, mert olyat szerettem volna, ami méri a páratartalmat. ...aztán lehet, hogy csak kidobtam feleslegesen egy rakás pénzt.

  • MTünde

    csendes tag

    válasz Bibby #2531 üzenetére

    Ó nagyon köszönöm, már jól jött egy megerősítés :) Körülöttem lévők nemigen támogattak ebben. Városi panelben élek, minden csupa por, egyre többet ébredek fájó fejjel és torokkal., amit gondolom súlyosbít a pár hónapja tartó aszály. Bevallom a rengeteg rossz hír és a tüdő állapotának fontossága is segített a döntésben, hogy beruházzak.
    Szeretném megkérdezni mindazokat, akik vásároltak, hogy mik a tapasztalatuk? Jobban lettek? érzik a változást? Csökken valamennyire a por?
    Nehéz volt dönteni, hogy elég-e egy párologtató, vagy csak légtisztító - sőt robotporszívón is gondolkodtam. De egyszerre nem mehet minden.

  • MTünde

    csendes tag

    válasz xbrbiz #2536 üzenetére

    Azt láttam, hogy fiatal konstrukció, ezért reméltem, hogy lesz hozzá szűrő.
    10 évenként kellene cserélni, ami remélhetőleg nem túlzó, de rendszeres karbantartást igényel. Letöltöttem a használati utasítást, azt gondolom, ha betartom és nem sérül meg valami miatt, sokáig nincs szükségem rá. Porszívózni kell és a tartályt kitakarítani. Korábbi hozzászólótól ellesve valószínű heti 1x teszek citromsavat is, de még utánaolvasok. vagy csak beáztatom, de nem hagyom keringeni. Remélem, hogy a márka jó hírneve, a minőség igazolja a döntésem - mit is tehetnék mást a megrendelés után, mint reménykedem :-D Sajnos mint kiderült várnom kell még rá, kb május első hetében érkezik.
    Egy lengyel oldalon találtam szűrőt, nagyon nem olcsó, kb annyi mint a Sharphoz, 75e a 3 összesen. https://loveair.pl/oczyszczacz/panasonic-f-vxr50g-w a lap alján van a 3 szűrő.
    Vannak a Panasonicnak szervizei, manapság nem probléma az sem, ha európai raktárban tartanak dolgokat, bízom benne, hogy megoldható.

  • MTünde

    csendes tag

    Köszönöm a fáradtságod :) De az én típusom nincs benne: F-VXR50G-W .
    De nem is én akartam szűrőt venni a vadiújhoz, válaszként írtam kérdésre valakinek, hogy lehet kapni. Én azért remélem, hogy 3-5 évet kibír, ha nem is 10-et és ráérek akkor keresgélni, csak nem szakitom el vagy töröm össze :)
    Persze gondoltam arra hogy veszek olcsóbbat pl xiaomit, de a fél évenként szűrőcserét összeadva nem járnék jól. Olcsó párologtatót is néztem mint a korábban mellékelt Vivamax és gondoltam veszek hozzá egy robotporszívót, de végül Panasonic lett. Nagyon remélem, hogy nem bánom meg, eléggé aggódom, befolyásolható vagyok és sok pesszimista vélemény ér.
    Amúgy a Beuernél találtam eléggé csábítót, párologtat, és van hepaszűrője is 81ezerért, ha valaki ilyesmit keres. Ez figyeli a pára mennyiségét és szűr is, 35 nm-hez elég. http://beurermedical.hu/lr-330-legtisztito-es-levegoparasito-egyben.html
    De tényleg köszönöm

  • MTünde

    csendes tag

    válasz Boond #2551 üzenetére

    A porszívós idézetre: robot+párologtató, ez lett volna egy alternatíva, majd légtisztító-párologtató lett a választás.
    Napi 10-12 órát szinte biztos távol vagyok (jó most homoff-ban vagyok, de nem dolgozom kevesebbet), kevés időm itthon takarításra megy, mert gyűlölöm a port. Bár allergiás nem vagyok rá, mégis szenvedek tőle, éjjel rosszul alszom, reggelre összetapad a torkom, tüsszögök. Már kiirtottam az összes szőnyeget, nincs küszöb, teljesen ideálisnak gondolnék egy szobacirkálót, ami nem mentesítene a nagytakarítástól, de ritkíthatná - nem mintha magyarázatra szorulna :) Durva hogy a porszívó 2-3 naponta simán összeszed fél tartálynyi port, azért eshetne már némi eső.
    Cigi... vagy 20 éve letettem, mert drágának gondoltam és úgy döntöttem a havi cigipénzt kölcsönbe rakom,az összeg fedezte az első vadiúj autóm törlesztését :)

  • MTünde

    csendes tag

    Szia,
    csak egyéni véleményem van, közel sem vagyok szakértő, csak egy megjegyzés. Az lényeges a kiválasztáskor, hogy mekkora helyiségre használod, tehát egy 40-es Sharp bizonyára kevés lenne 49 nm-re (ha egy légtér), persze ha külön helyiségek és rakosgatod úgy lehet jó. A Sharpos eladó 35 nm-re is 50-est szűken, de inkább a 60-ast ajánlotta - mondjuk persze drágább is, lehet azt akarta eladni :)
    Korábbi hozzászólás is van, hogy nehezen éri el az 50%-ot a párásítás, lehet, hogy kicsi a helyiség méretéhez a teljesítmény. A Sharpoknál az "A" betűjelzettek halkabban működnek. A tartályuk sajnos ezek közül mindnek elég kicsi.
    A légtisztító sajnos nem veszi el a portalanítás terhét, emellett a sűrű porszívózás, törlés ugyanúgy szükséges, ezért kinlódtam, hogy robot porszívó legyen és külön egy párásító. Mivel van nagyteljesítményű hepás porszívóm ezért légtisztító lett. - de még mindig kétségem van erről, hogy jól tettem-e (még nem érkezett meg) és lehet inkább párásító kellett volna.
    A fenntartási költségeket is érdemes nézni, én bevállaltam a Panasonicot, de azóta is ver a víz, hogy jól tettem-e, mert nem szerencsés ritka dolgot venni - remélem, hogy a márkanév és hogy van ilyen szervíz igazol a döntésben. Mondjuk Philipsből több van az országban működő és több véleményt lehet találni.
    Én is kiváncsi lennék, hogy csinálják azok, akiknek már van,. A sharpos eladó azt mondta, hogy minden szellőztetés után kezdheti elölről a gép a párásítást. Klímáról is kérdeztem, a klíma erősen szárítja a levegőt, de valamennyire az is tisztítja, egymás ellen és mellett is dolgoznak.
    Panasonic magyar eladóiról csak rosszat tudok mondani, az ég világon semmit nem tudnak a termékről és nem is segitenek ebben - ezt későn tudtam meg, külföldi oldalakról szedem össze az infókat. :W

  • MTünde

    csendes tag

    Nem fogalmaztam jól az ablaknyitás kérdést :) Ha nincs hideg én nyitott ablaknál aludtam, úgy tűnik, hogy vagy egyik, vagy másik, különben a gép csak folyamatosan az utca szárazságát, porát akarja majd ellensúlyozni rengeteg energiával.
    ... és DamianB: igen, Daikin, lehet arra nem figyeltem fel eléggé, de most már késő :)
    A Panasonic a hitellehetőség miatt nyert.

  • MTünde

    csendes tag

    Hogy használjátok - tervezitek használni a citromsavat? A vízbe téve hagyjátok, hogy kipárologjon, vagy csak tisztításra, 1-2 hetente beáztatva?
    Közben egyetlen gugli első találata: klór és (citrom)sav találkozása... mondjuk a klóros víz nem olyan koncentrátumú, de azért ezt is el kell olvasni 1x:
    https://www.ecoverwebaruhaz.hu/vigyazz-sose-keverd-ezeket-a-tisztitoszereket/

    [ Szerkesztve ]

  • MTünde

    csendes tag

    Hello.
    Megjött a Panasonic F-VXR50G-W légtisztító (40m2 légszűrés, a 22nm-re szóló párásítást csak később tudtam meg)
    2 teljes hetet használtam. Ha 24 órát megy 2x is fel kell töltenem, mert kicsi a tartály, azaz majdnem 5L vizet simán elszór úgy, hogy a finom pára mégcsak nem is látszik, nem érezhető. Általában 40% párát mutat, tegnap meglepett, hogy felgyulladt az 50%-os lámpa. Lehet, hogy nagyobbat kellett volna vennem, szerintem a 40 nm-re hirdetett a 35 nm-re kevés. A por persze nem tűnik el, csak nem a levegőben száll, szinte alig látni, nem úgy, mint rég, amikor besütött a nap - a por a víztől és ionizálástól leülepszik, amit leporszívózok a gép szűrőjéről, padlóról és csak gyorsan áttörlök mindent 1-2 naponta és egész jó látvány a lakás :)
    Szép, csendesen működik, ha szagot érez előrenyílik az eleje és felemelkedik, akkor pár percig hangosabb.
    A levegő kellemesebb, az este 6kor sütött csirke lefekvéskor már nem volt érezhető. Sokkal jobban alszom, már nem ébredek fel éjjel 2-3x inni, köhögni a szárazságtól. Gyakorlatilag 2 hete kialszom magam :)
    Hátránya: elég drága volt és csak 1 év a garancia. A felesleges kábelt nem lehet eltüntetni benne, nincs helye. A tartályt ki kell billenteni, felfelé fordítani, letekerni egy nagytenyérnyi kupakot, feltölteni vízzel, majd lezárás után vissza kell fordítani lefelé és behelyezni a helyére. Eléggé fájós a kezem, ezt a befőttesüvegnyitás érzést kihagynám, nem tudom miért is nem tudták megoldani, hogy kibillentsük a helyéből a tartályt és csakúgy feltöltsük egy kancsóból.
    Összességében jobban vagyok, kipihentebb. De lehet, hogy jobban körülnézhettem volna a piacon, más termékekben többfajta szűrő van. Kissé aggódom a vízkő miatt és amiatt, hogy túl ritka az országban ez a készülék. Remélem, ha szükség lesz rá lesz alkatrész és csereszűrő, minél később.

    [ Szerkesztve ]

  • MTünde

    csendes tag

    válasz DamianB #2636 üzenetére

    Gyakorlatilag egy nagyszoba van és egy nagy konyha étkezővel, csak a wc-fürdő van lezárva ajtóval, ami a szobaajtó nyílásával szemben van, nincs több ajtó, egy légtér, egy fallal elválasztva. A szobaajtóban van a készülék, így megszűri a kintről bejövő szagokat egész jól.

    [ Szerkesztve ]

  • MTünde

    csendes tag

    válasz duke #2890 üzenetére

    Hello,
    Ne gondold, hogy egy légtisztító kitakarítja a port a lakásból, nem fogja beszívni a lerakódottat, csak a levegőben keringő nagy részét.. Nekem párásító-légtisztítóm van, ionos, a porszemeket megköti, lerakódik, azaz nem lélegzed be. Porszívózni, port törölni, padlót is fel kell törölni rendszeresen.Nekem 1-2 nap alatt minimálisra csökkent, ma már lényegesen tisztább a levegő és nem áll a por a bútorokon takarítás után egy órával már.

Új hozzászólás Aktív témák