Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    Sziasztok!

    Talán itt van a legtöbb Xiaomi légtisztító tulaj, így itt érdeklődnék, hogy tapasztalat alapján kinek mennyire jó a PM2.5 érzékelője?
    Azért kérdezem, mert kb 2 hete van egy ilyen szűrőm, az első héten látszólag teljesen rendeltetésszerűen működött, ha nem voltunk otthon a PM2.5 érték kb 10-es volt, ha otthon voltunk és mozgolódtunk, néha 20-30-ra is felment, ha a gázos sütőt begyújtottuk akkor pillanatok alatt felment akár 200 fölé is. Aztán az egyik napon amikor éjszakai módban hagytam véletlenül felment a PM2.5 érték (a mérhető max) 600-ra, amikor a sütőben kicsit odapirult valami. Bekapcsoltam gyorsan az elszívót és egy idő után szépen visszacsökkent minden a normális értékre. Azóta viszont azt vettem észre, mintha érzéketlen lenne a szenzor. alig tudom feltornázni a PM2.5 értékét 10-11 fölé. Ha pl körülötte takarít a robotporszívó szinte meg sem mozdul ez az érték. Teszt jelleggel direktben a szenzortól kb 5 centire begyújtottam egy füstölőt max 160-ra tudtam feltornázni az értéket. Azóta ahogy megy a sütő szintén max 35-40-ig megy fel a PM érték.
    Tök szuper lenne ha ilyen tiszta lenne a levegő nálunk, és ilyen jó hatása lenne egy heti használatnak, de nekem inkább az az érzésem, hogy valami nem ok a szenzorral. Már próbáltam tisztítani is (amikor hozzányúltam fülpiszkával a szenzorhoz néhány percig felment 150-160-ra aztán megint vissza 10-re). Szóval arra lennék kíváncsi, hogy kinek mik a tapasztalatai, mondjuk egy sima főzésnél mennyire megy fel a PM értéke, illetve tippekre lennék kíváncsi, hogy esetleg hogy tudnám tesztelni a készüléket (pl kétlem, hogy egy füstölő közvetlen közelében normális a 150-es PM2.5 érték, de lehet tévedek).

Új hozzászólás Aktív témák