Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUN_Sector

    senior tag

    válasz Gizmo86 #61698 üzenetére

    Azt is vesd figyelembe, a Németeknél tavaly ideiglenesen megvágták az áfát, illetve brutális webshop akciók is vannak. Idehaza 27% áfa tartalommal nem tudsz versenyezni

  • gaga33

    tag

    válasz Gizmo86 #61698 üzenetére

    A hirdetések több mint 90% jelenleg is kapható szett ahogyan én is írtam nemrég, bolti ár felett legtöbbször még posta költség nélkül is...van aki megveszi pl ezt láttam elkelni 15k-ért mert hogy elfogyott pár nap alatt, (76917) :W :Yvannak akik vásárolnak, de azóta megint van sőt lesz is vagy 2 évig, mint az új SW harci csomag is,........ még mindig azt gondolom sokan kedvet kaptak a Legóhoz mint aranybánya de a pénz csak benne áll és kéne másra hát adjuk el.... olvasgatom sokan panaszkodnak nem vesznek meg semmit... persze hogy nem ha boltba kapható annyiért...(nem itt olvastam :))) Ha meg valami kifutott itteni viszonyokhoz képest drága, nem véletlenül ugyan azok hirdetnek hónapokig rendületlenül nem hogy inkább beérnék picit kevesebbel és nem kéne várni.... Bár lehetséges hogy szeretnek várni :)Van most egy Öreg horgász bolt Marketen 179990ft-ért. Biztos hogy nagyon pici az esélye hogy megveszik, nem tudom hogy mennyiért vette a hirdető, de ha szerencsés volt 41-50k között és nem évtizede. Most ha valakinek nem elég 90-100 ezer haszon az árulja.... Van Bonsai fa 17990ft. Szinte minden héten olcsóbb valahol..... Persze hogy a kutyának sem kell......Nem megbántva senkit de picit körültekintőbben kellett volna terveznie annak aki most futó fél éves szetteket akar eladni bolti ár felett....Akik meg 1 hetes szettet azok meg........ :D Bár néha elmegy az is mint a fenti példa utal rá...

  • sb

    veterán

    válasz Gizmo86 #61698 üzenetére

    Nincs nagy tapasztalatom, jó ha 2-3 készletet adtam el, de hw-ben többet és ott is hasonló van. Egyrészt eléggé mozognak az árak.
    Volt, hogy rám írnak, hogy olcsóbb boltban. Ránézek és valóban beesett az ára. Aztán még itt is kérdés, hogy hogyan. Volt amikor látszott, hogy olcsóbb lett 5-6 boltban és ez a tendencia, akkor nyilván nem lehet eladni ár felett.

    Máskor meg 1 szál akcióra mutat rá a delikvens mert eddig ér a tudomány, hogy ÁK legjobb ár az 3%-kal olcsóbb... az, hogy erősen akciós és mellette a maradék 20 boltban meg 15%-kal drágább az nem érdekes.

    A fentiből jön, hogy fordítva is történhet. Eltűnik az extra akció, fogy a ksézlet és egyszer oda jut a dolog, hogy bárhol jóval drágább.

    Meg mondjuk a bolti forrás is erősen véleményes amit sokan kihagynak. A vevői oldalról több a tapasztalatom, ott van jófogáson vmi kb azonos áron, itt van a szomszédban, megnézhetem személyes átvétellel egy fél nap múlva... 10-ből 10x ezt választom, mint pl. az itteni balladák alapján a kockabolygó és társait.
    Legóban meg pl. elég sokszor előjön az is, hogy így néz ki az ÁK-s ársorrend. Az elején van 2-4 bolt ami necces, a többi meg már drágább. És erre jön még a gyorsaság ha mondjuk nincs 1 heted várni. Bár ez most inkább karácsony körül volt jellemző.

    Nem az ész nélküli másodpiacos árképzést akarom védeni, de amit írtál az szerintem nagyon egyoldalú nézőpont, más tényezők is vannak.

    @Dilikutya
    A Skyline pont jó példa, hol van hol nincs, de leginkább kb. mindenhonnan elfogyott. Ha 2 nap múlva megint van tök más a helyzet. Nyilván megint függ mástól: mennyire ér rá. Lehet, hogy legközelebb 1.5 hónap múlva lesz valahol. (most megnéztem, ÁK: nincs, Alza: nincs, kockaaruhaz: nincs, S@H: nincs)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák