Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz balint82 #56779 üzenetére

    Ezzel önellentmondásban vagy szerintem:
    1. Aki lehalássza a ritka, értékes beazonosíható cuccokat az nepper és kicsesz másokkal. Szerintem ezt kimondhatjuk általánosan, legalábbis én a topicból ezt olvastam ki, hogy itt is így látja a többség. (Ha jobban belemegyünk akkor nyilván van az a gyakorlati elv, hogy aki kettőt vesz az még nem az, de aki 22-őt és miatta nem jut másnap az már igen...) Ezzel nehéz is vitatkozni.

    2. Aki viszont a beazonosíthatatlan értékes cuccokat halássza el mások elől az rendben van.

    A fenti egy szigorúan elvi szintű erkölcsi kérdés. Elvi szinten pedig a jó megoldás az, hogy ha mások elől többet visznek el mint "indokolt" akkor kicsesztek velük. Pont.
    Aztán ennek a gyakorlati fejtegetése már jóval árnyaltabb... lásd: mi van ha nem cseszel ki senkivel, mert 2-3-5db még nem az a szint. Mi van ha 12 gyereked van és mindnek jogosan viszel egyet.

    3. Verzió nincs. Vagy akkor szerinted nem léteznek valós nepperek. Ill. a nepperek miatt szerintetek bárki hozzájuthat bármihez továbbra is. Ez már logikailag sántít, elvben mindenképp de a gyakorlatban is lazán látjuk szerintem szinte folyamatosan. Ennek ellenkezőjét nehéz lenne megmagyarázni...

    És bár én magas szinte művelem, de elég naív az a hozzáállás is, hogy egyenlőek az esélyek. Van ahol nincs bolt tapogatni. Nem jut be első nap és második napra már lehalászták... de akár neten is azonnal viszik az akciókat. Elviszik már ott dolgozók, stb... ezt is kár magyarázni, szerintem mindenki találkozott már vele. Valószínűleg mélyebben is mint a "kezdők" mint én. :D Az nagyon gyenge válasz erre, hogy mindenkinek megvan az esélye. Szerintem aki ezt leírja és fél percet gondolkodik rajta az se tenné a szívére a kezét egy ilyen kijelentéshez.

    A Legot pedig nem tudom miért keverted bele, nyilván nekik tök mindegy ki mit vesz meg, de erről nem is beszélt senki...

  • Crus

    őstag

    válasz balint82 #56779 üzenetére

    Hosszú választ írtál, így akkor neked is:

    A termék célja nem az, hogy kitapogasd és a legértékesebb figurákat elvidd. Ezáltal másokkal szúrsz ki, mert aki nem áll le ott fél óráig tapogatni, az garantáltan nem fogja megszerezni azt a hiányzó 1-2 db.-ot ott abból a kitett készletből, amit szeretne. Esélye sincs rá, ha már végigment rajta legalább 1-2 tapogató. Nagyon szívesen osztom a videót arról, ahogy a pár éves gyerekem csalódik újra és újra, mert a sokadik zacskóban sincs Breki az áruházi vételből! (Inkább mégse... nincs jogom az arcát a neten terjeszteni.) Végül megvettem bontottan 2x áron, nagyjából visszacsomagoltam, hogy boldog legyen. Már megbocsáss, de vannak itt páran, akik semmit nem értenek már a játék lényegéből, annak szeretetéről, a játék öröméről. Maradt a felhalmozás, meg a nepperkedés.

    A Lego célja a Legós közösségek, Legós arcok cserére buzdítása lett volna, csak ez rohadtul nem működik, amíg ez az egész kezd már leginkább a tőzsdére hasonlítani. Ez is megrohadt... és az a gond, hogy a többség továbbra is játékos, nem pedig ügyeskedő, egy kisebb csoport mérgezi a köreiket folyamatosan.

    Befejeztem, a témához többet nem tudok és nem is akarok hozzátenni.

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • Throme

    veterán

    válasz balint82 #56779 üzenetére

    Szerencsére nem vagyok minifig fan, de néha jót mosolygok magamban mikor erről folyik a beszélgetés, hogy meglett/komoly emberek, családapák, stb, körbeállnak és zacsit tapperolgatnak (most nem félreérteni :DDD ) egy üzletben :))

    Sosem szerettem ezt a zsákbamacska üzletpolitikát. Biztos van egy közösség építő hatása, hogy cserélgetnek az emberek, vagy a vásárlás izgalma, vagy nem is tudom.
    Ha lehetne látni mi van a zacskóban lehet én is vásárolnék egy-két minfig-et, de így biztos, hogy nem.
    1x vettem üzletből rendelve, mikor konkrétan megadták, hogy mit küldenek. Olyan 1500-2000 ft körüli áron.

  • maross

    veterán

    válasz balint82 #56779 üzenetére

    Napi kép "Maross 30-60 katonájá"-ról, ami inkább 10 (+1 tartalék) és 5-öt még aznap odaígértem egy lemaradt ph-s kollégának.

    Na de amiből ez kiindult, ma raktam össze őket, ellenőrzés gyanánt, mellette pont a gyerek által mai napra kiszúrt/kiszórt random társasjáték, a minifiguráival. Szép, nehéz, igényes, festett minik. 12k-ért vettem ezt a társasjátékot 1-2 éve, benne a 6 iszonyú jó minivel. Most gondoljatok bele, mennyi lenne ez, ha lenne 4 bütyöknyi bemélyedés és egy lego felirat a talpán. Nevetséges egymás mellé téve a kettő, na de ugye megvettem ezt is, azt is, szúval én vagyok a hülye. A rendszer működik, az árazás pedig kiváló (bőven mondhatnám, hogy sőt, mivel ugye folyton hiánycikk).

    kép:

    [ Szerkesztve ]

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Új hozzászólás Aktív témák