Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZsZso

    Közösségépítő

    válasz sodokan #40198 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, érdekesek voltak, így már kapiskálom. Remélem nem haragudtatok meg a személyes kérdésekért! Néha szoktam olyan kérdéseket is feltenni, amiket más nem, mert provokatívnak hat, pedig tényleg nem az a célom, csak szeretem megérteni más gondolkodásmódját.
    Azért volt ködös számomra a dolog, mert nálam az öröm tulajdonképpen kirakás közben van + ahogy az utolsó darab a helyére kerül. Mint egy puzzle -nél. Aztán talán még picit később is, ahogy ránézek, de az már elenyészőbb. Vásárlásnál inkább bűntudatot érzek, mert nehezen költök magamra. Ráadásul ha anélkül esne később az ára, hogy még nem játszottam vele, akkor pedig nagyon erős rossz érzés kerítene hatalmába. Éppen ezért ez egy minimális szorongással is jár, amíg nem játszok vele. (Évek alatt fejlődtem erre a szintre, hogy a "használat" után már el tudom / próbálom engedni a nyomasztó érzéseket. Persze, tudom, hogy baromság, de nekem ez démonom.)

    (#40197) HUN_Sector: Jaja, nekem teljesen leépültek ezek a dolgok a gyerekkorom óta (38 vagyok). 1-2 éve jött vissza a LEGO a gyerekek miatt valószínűleg, mert ott vérszemet kaptam. Régen Turbo rágót gyűjtöttem, meg Lutra matricákat, de már az érzést is elfeledtem, hogy milyen lehet pusztán annak örülni, hogy plusz egy dolgom van egy szettből. A fenti mentalitással ugye nehéz összeegyeztetni ezt + azért is lehet, mert egyszer (számomra) elég durva függőséget okozott egy számítógépes játék és azóta minden olyan dolgot még akkor elfojtok amikor a függőség első jelet észlelem magamon. Vagy ha az nem sikerül, akkor tudatosan kordában próbálom tartani azt (egyébként absztinens vagyok, sose szívtam el egy szál cigit se, sose voltam részeg, szóval én meg a ló túlsó oldalán vagyok és szerintem már ez sem egészséges :B ). Pl. mobil játékokat egyből törlöm amikor egy pillanatra is azt érzem, hogy már kényszerből lövöm be, ami eleinte nagyon nehéz dolog volt, mert amit x órán keresztül felépítettél azt romba döntöd ezzel. Feltételezem ez is lehet a mozgatórugója a Ti vásárlásaitoknak is: kényszer, nehogy kimaradjon egy szett a pakkból, ha már a többi meg van. Na ezt át tudom érezni, ezért is félek attól, hogy megvegyem az első LEGO város épületem (pl. rendőrkapitányság) :D. Talán a számítógépes játékok gyűjtésével állok a legrosszabbul, de ott is azért szeretném magaménak tudni, hogy majd játszhassak velük ... az más kérdés, hogy két élet is kevés lenne lassan hozzá, hogy ez sikerüljön.

    Ezek után azért lehetne indítani egy versenyt, hogy ki hülyébb :)) .

    (#40201) maross: Na, ez nálam nettó kínzás lenne :U . Eladással az őrületbe lehet kergetni, nincs az a profit ami megérné nekem azt a kínlódást és rossz érzést amit egy-egy potenciális vásárlóval történő eszmecsere tud nekem okozni.

    Bocs a wall-of-text -ért.

    [ Szerkesztve ]

    armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

Új hozzászólás Aktív témák