Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Az alábbi nem a ~295 ezer Ft árcédulájú AT-AT kapcsán jutott eszembe. :)

    Zöldfülű kérdés, de remélem komoly tippeket/válaszokat kapok: van olyan közepes/nagyobb Star Wars készlet, volt valaha is, ami nem durván túlárazott (értsd: első látásra annak tűnik)? Szinte bármihez hasonlítva drágának tűnik; akár más licenszelt témákhoz, akár hasonló elemszámú/méretű/kidolgozottságú készletekhez hasonlítva.

    Én nem vagyok komoly Star Wars film fan és ezért Legokban valahogy nagyon kimaradt, hogy kövessem. Egy szettre vágytam mindig is, a UCS Millenium Falcon-ra, ami szintén bazi drága, de itt valamennyire értem, hogy ez "csúcs" készlet, kult státusz, vágyálom, stb. Viszont most a fiamnak mutattam pár jelenetet, hogy mi is az a Csillagok háborúja, és elkapott a feeling, hogy fanságtól függetlenül azért vannak benne elég menő cuccok - főleg az űrhajók tetszenek. Csak hogy az árak túl magasnak tűnnek.

    Egyszerűen minden másnál ennyivel népszerűbb, hogy a nagyobb kereslet ilyen árakat dob ki? Vagy ez a legdrágább licensz? Vagy a Star Wats rajongók többet hajlandók költeni, mint az átlag?

    Tudom, hogy az ár/elemszám nem egy tökéletes index, de kiindulópontnak jellemzően jó. Néhány példa több mérekategóriából, csak mutatóba (mindenhol a legalacsonyabb árukeresős ár):
    - 75256 Kylo Ren űrsiklója: 1006 db elem / 39,9 eFt vs. pl hasonló elemszámmal Technic Dom's Dodge 28 eFt, vagy hasonló áron Saturn V 1969 db elem
    - 75257 Millenium Falcon: 1351 db elem / 44,6 eFt vs. pl kicsit több elemmel Creator középkori vár 31,9 eFt, vagy hasonló áron moduláris Könyvesbolt 2504 db elem
    - 75275 A-wing: 1673 db elem / 65 eFt vs. pl kicsit több elemmel Ninjago Sors adomány 38,9 eFt, vagy hasonló áron Stranger Things Tótágas 2287 db elem
    - 75309 Republic Gunship: 3292 db elem / 125 eFt vs. pl hasonló elemszámmal Haunted House 62,9 eFt, vagy hasonló áron Harry Potter Roxfort 6020 db elem

Új hozzászólás Aktív témák