Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz lapa #281 üzenetére

    Ezek a limit-dolgok érdekesek: én is láttam videókat, hogy milyen az, amikor az XL-motor IR-vevőről hajtva elkezd beszaggatni, de még nem sikerül az Unimogon reprodukálnom a jelenséget (mondjuk, a max, amit kapott, az pokrócon, 2 LED+XL+M motor egyszerre, terhelve, ráadásul redukció nélkül, azaz még végig a 16:16 áttételek vannak. Tény, olyant nem tud, hogy ha valaminek nekiütközik, akkor még helyben megcsúsztassa valamelyik kereket, erre talán pont a LEDek a legjobb indikátorok, koppanás után fokozatosan elhalványul (illetve kikapcsolt irányításnál, ha tolom, világít, azaz az XL-motornak tényleg van generátor-üzeme!)
    Szerintem ha LEGO meghajtásban valami túlterhelődik, akkor ott nem a kraftot kell alápaklolni, hanem reduktorozni kell, esetleg akad egy-két megoldás automata váltóra is - a gyári M-motor által hajtott 24-es fogaskerekek környékén furcsa porosodásra lettem figyelmes = rágja a fogakat, ezért tegnap kapott oda is egy kuplung-fogaskereket, azóta a kompresszor se csattog.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák