Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy Bitfenix Phenom mATX házba kerülő konfig hűtésének megtervezéséhez kérném a segítségeteket, meglátásaitokat. (yt video review)

    Ventilátor helyek: felül 2*120mm, hátul 120/140mm, alul 2*120mm/200mm/230mm. A táp az elülső részen van állítva, alulra fúj és a ház eleje felől szív, ott rácsos a belső fal, és a ház elülső, álló élei mentén szellőző nyílások vannak. Az alsó ventik helyére egy takarólapot is lehet tenni, így a por és a táp meleg (langyos(ka)) levegője kint maradna. Az alaplap fordítva van, fent van a VGA, így fentről szívnak a ventijei. (Van még egy-két konstrukciós WTF?! a házban, pl a csatlakozók, gombok, és pár SSD hely is az alaplappal szemközti oldalfalon vannak, így a felrakásakor, meg minden szétszereléskor, pucoláskor csak nőgyógyászati eszközökkel lehet elrendezni a kábeleket..)

    Csak egy VGA lesz benne, és úgy gondoltuk a hűtést, hogy a VGA a procihoz közelebb lévő PCIe-ben lenne, fentre kerülne két 120-as venti, ami nyomja kifelé a meleget, egy 140-es hátra a CPU hűtő mögé ami szintén kifelé dolgozik, és alul meg elöl vélhetőleg elég levegő tudna beáramolni. Por nem tudom mennyire fog bemászni így, gondolom kevésbé, mintha még egy nagy venti is tolná befelé a levegőt alulról. A legjobb talán az lenne, ha a takaró lemez is rajta maradhatna, de ezt majd meglátjuk.

    Engem leginkább a VGA körüli áramlások aggasztanak. Lehet, hogy jobb lenne felülről a VGA-nak tolni a friss levegőt, de akkor meg a fizika ellen kéne dolgozni, és nem igazán tudom, hogy hol lehetne optimálisan kivinni a meleget. Szóval help! :)

    u.i.1.: Ha SFX tápot teszünk bele, akkor talán beférne előre is egy nagy slim venti, de a specifikációjában nem is említik ezeket a felfogató helyeket, pedig a furatok ott vannak.

    u.i.2.: A fenti két ventilátor úgy lenne szabályozva, hogy csak VGA terhelés esetén menjenek, ami csak alkalmi lenne, alapvetően nem játékos gép lesz. A VGA nélküli üzem hűtését szerintem lazán elvinné a CPU hűtő meg a hátsó 140-es venti.

    Előre is köszi!

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz pc360 #25368 üzenetére

    Csak biztos ami biztos kérdezek rá, és absolutely no offense, de véletlenül sem a PWM-es BQ-kat kötötted az ellenállásra, ugye? :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz pc360 #25370 üzenetére

    Akkor ezek után azért fenntartásokkal fogom kezelni, pedig bent van pár példány a kedvencek között egy webshopban. Haveromnak nemrég raktunk össze gépet, majdnem BQ PW2-ket vettünk, már bánom, hogy nem, rohadt kíváncsi vagyok, hogy az én bot fülem mit szólna hozzájuk. Sőt, legszívesebben berendelnék különböző fordulatszámúakat 120 és 140mm méretben, a 14 napos elállással még ki is lehetne tesztelni őket alaposan, de ennyire nem leszek genyó. :D

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

  • Sebaj Fóbiás

    aktív tag

    válasz pc360 #25373 üzenetére

    Pont Aerocool Dead Silence lett nálunk is a PW2 helyett. :) A piros ledes verzió, 2 darab 120-as, tényleg elég jók. És még szépek is, bár ez is szubjektív, mint a hangosság. :)

    Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

Új hozzászólás Aktív témák