Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz oz82 #15899 üzenetére

    Nekem gigabájt MA770-US3 as lapom van (biosban voltage módra van állitva a vezérlés), a case fan foglalatokat bioszban 2 féle megoldás van 100%, vagy 60% (utóbbi elég halk már nekem). De régebben szerettem a haverokat azzal basztatni, hogy harmad annyiért hűvösebb a gépem és ha úgy van még a ventik se forognak(csak a táp).

    Irtam a gigabyte-nak, hogy a CPU venti foglalatra mennyit terhelhetek max írták hogy 12W tehát 1A-t max. számolgattam, a CPU 0.14, 2 házventi 0.22 (összesen akkor eddig 0.58A rákötöttem a vga-t is mert az se volt sok. szóval a cpu fan csatlakozó elbirta a házban lévő összes ventilátort úgy hogy kb a 75-80%-át használtam ki a maximum engedélyezettnek.

    Csináltam ilyen elosztót és már csak összekellet dugdosnom a ventiket. (a csatlakozókat egy nagyon régi alaplapról forrasztottam le, bontókban biztos találni 100ft-ért van rajta 3db is

    Speedfan-t telepítettem, vagy fél napot szenvedtem mire sikerült beállitani, hogy tudja vezérelni a CPU foglalatot, és úgy állitottam be, hogy ha bármelyik hardver a gépben elér egy általam már magas hőfokot akkor felpörögnek a ventik... addig meg a minimális fordulatig vannak leszabályozva amin még épp, hogy forognak.

    Most, hogy a halkság a fontosabb, meghallgatva 50%-os fordulaton van 1szinten a táp ventilátor által keltett zajjal, illetve nyár van, nem baj ha kicsit forognak :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák