Új hozzászólás Aktív témák

  • Antee

    tag

    Sziasztok!
    Múlt héten vettem egy Spire procihűtőt, nem a legjobb, nem a legdrágább, de elvileg 3400+ bartonig kompatibilis, meg réz''mag'' van az alján. Azonban mikor üzembe helyeztem, a gépem leállt, mintha zárlatos lett volna a táp. De nem volt az, mert az alaplapon világított a kis led, meg áramtalanítás után újraindult. 1,1GHz-en ment is a gép, de mikozben a biosban voltam, felment 52°C-ra, amit ekkora teljesítmény mellett sokallok. Aztán megint megpróbáltam a 11*200-at, és ott megint leállt.
    Eddig arra gondoltam, hogy lehet nagyobb áramfelvétellel megy, mint az eddigi, és a táp szarakszik. Ezért kicseréltem a ventiket, a régi ventije rákerült az uj blokkra, és ugyanez volt a hiba: leállt... Aztán már csak a ''régi blokk - új venti'' kombinácio maradt, ami most működőképes, viszont szinte semmivel nem nagyobb a hatásfoka, mint ami eddig volt.
    Kérdésem tehát, hogy okozhat ilyen jellegű hibát egy hűtőborda?? Mert akkor ezekszerint amiatt nem megy a gép... És hogy ez mivel magyarázható? :F Ja és nem vesz fel több áramot, mint a régi, sőt: a régi 0.19A, ez pedig papir szerint 0.1, a ventin lévő felirat szerint 0.15A, szóval mindenképpen kevesebb.

    Ami ingyen van, az minden pénzt megér!

Új hozzászólás Aktív témák