Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #191 üzenetére

    Köszi a tesztet!
    Engem lelomboz az a rossz tendencia, hogy egy jó és nem olcsó telefonban nincs FM rádió. Egyszerűen nem is értem, ennyire nem lehetnek az emberek netfüggőek. :(

    Ha jól láttam, arról nem esett szó, hogy milyen szenzorok vannak a telóban? Esetleg mik hiányoznak?

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #199 üzenetére

    Hogy értsem: az FM rádió használata csupán szoftver kérdése?

    Én nagyon nem értek műszaki ügyekhez, de úgy gondolom (rosszul?), hogy a rádióadások vétele az igényel valami célhardvert. vagy nem?

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #206 üzenetére

    Félreértettél, én nem a fotókra gondoltam, hanem a szenzoros képernyőképekre :)
    isten bizony korábban nem jelent meg nálam, most már látom, csak ez a sokféle jelölés elbizonytalanít kicsit. Jól látom, hogy van benne iránytű? Mert fogalmam sincs, hogy mi az a "magnetic field uncalibrated" ami nincs benne...

    Ami a fotókat illeti: nem bántani akarlak, de az látszik, hogy nem vagy fotós :) Ami önmagában persze egyáltalán nem baj és nem is azt várnám én, hogy "szép" fotókat készíts, mert egyáltalán nem az a cél. A cél az lenne, hogy olyan fotót készíts ami a teszt szempontjainak megfelel. Én most nem kezdem el sorolni, csak egy példát mondok. Van az a radiátoros fotód. Ami nem tudom, hogy mint kompozíció, hogyan született, de ha egy kicsit tesztelős fejjel készíteném én, akkor szépen lekuporodtam volna a radiátor elé és megpróbáltam volna pontosan szemből fotózni. És akkor máris van egy olyan "tesztfotóm" amin a kép minden részlete az élességhatáron belül van, ugyanolyan radiátor szelvényt látok a kép közepén, mint a kép négy sarkában és máris össze tudom hasonlítani, hogy az objektív milyen éles képet rajzol a kép közepén és a kép szélein. ezen kívül azt is meg tudnám állapítani, hogy a radiátor egyenes vonalai mennyire egyenesek, vagyis mennyire van hordótorzítása az optikának. és értelmet nyerne a képszéli sötétedés fogalma is (vinyettálás)
    Érthető? Szóval, ilyen tesztelésnél az lenne a legjobb ha leterítenél kint világos helyen egy szőnyeget vagy egy nagyobb újságot és azt pontosan szemből lefotóznád. Aztán elővennéd anyukád gomb vagy cérnakészletét, azt is lefotóznád kiterítve, és máris vannak szép színes fotóid. Ezek mind informatívabbak, mint az esetlegesen lefotózott tereptárgyak. Persze, lehet tesztelni az ellenfényt, a műfényt és sok egyebet, de ezt már nem részletezem.

    A fotók egyébként nagyjából rendben vannak. Nem vagyok elhalva a színektől de ez az, amit tényleg lehet javítani szoftveresen.

    Ami igazándiból nem tetszik a telefonban, az a kínai nagyotmondási hajlam. Sajnálom, hogy erre a kategóriára is jellemző. Tehát totál felesleges 21mp-re felhúzni a felbontást, ha 13 lenne, akkor lehetne 100%-on sokkal barátságosabb is a látvány. És nem lenne feleslegesen nagy a fájlméret, nem lennének felesleges maszatolások, aki pedig akarja interpolálhatja magának 30mp-re is :)
    A másik ilyen "ciki" megoldás a dupla hangszóró hely. ha már nem tesznek bele kettőt, akkor legalább ne hazudják oda a lyukakat. lehet azt mndani, hogy a szimmetrikus látvány kedvéért, de azért ez így már kispályás hazugság, szerintem. Már az is ciki lenne, ha sztereónak hazudná magát és kiderülne, hogy mindkét hangszóróból ugyanaz szól, de így, hogy az egyikből nem is jön hang, ez kicsit ciki. Ilyet mondjuk az almás nem csinálna Remélem, legalábbis...).

    De összességében úgy gondolom, hogy ha mondjuk 60ezres kategóriában a Redmi 3pro a favorit, akkor androidban ez a következő árkategória, amit érdemes megpályázni.

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #209 üzenetére

    Örülök, ha hasznát látod a mondandómnak. és nyugodtan bökj meg ha van valami, kicsit random módon vagyok itt a fórumban...
    Még annyit, hogy persze kisezer szempontból lehet tesztelgetni a fotós képességeket, én elsősorban azt szoktam figyelni, hogy maga a lencserendszer mennyire képes jól "rajzolni". mert ez egy alapvető dolog. Ha vacakul rajzol, akkor azt szoftveresen nem lehet javítani. De hiába rajzol szépen, ha mondjuk béna az autofókusz és minden második fotó életlen. Ezt leginkább csak te tudod megtapasztalni, mert feltételezem, hogy nem válogatás nélküliek a tesztfotóid, hanem amit jónak találtál. És az autófókusz mellett ott a fehér egyensúly, a fénymérés módja. A szoftveres beállításokon tényleg sok múlik és ennek a legfontosabb eleme szerintem az, hogy aki a kamera szoftveréért felel, az egy olyan mérnök, aki csak a nullákhoz és az egyesekhez ért vagy van úgymond "szépérzéke" és képes úgy optimalizálni az automatikát, hogy az szép képet eredményezzen. Mert végülis a mérnök mondja meg a szoftvernek, hogy mit tekintsen a néző számára optimálisnak. És például ne tegyen rá iszonyatos élesítést, ami esetleg a képernyőn jól mutat, mindaddig, amíg nem zoomol bele a képbe az ember. Vagy ne húzza túl a színeket és ne legyen mindenből papagáj.

    Én nem néztem, de ha a kistestvér 60 körül beszerezhető, akkor az tényleg jó vétel.
    Bár csorgatom a nyálam egy jobb telóra, de tulajdonképpen a fiam szülinapjára tervezek én egyet venni (aug. vége) és a 60ezres kategóriában én a Redmi 3pro-ra várok. Szerinted mi szól a Le 2 javára? Nyugodtan lehetsz elfogult :)

    (A nagyobb kijelző nem előny, és a nagyobb felbontás sem igazán a fogyasztásnövekedés miatt)

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz save #215 üzenetére

    "jó ha 2 mega megvan"

    ne essünk át a ló túlsó oldalára. Azt én azért nem hiszem, hogy a gyártó képes lenne hazudni azügyben, hogy hány pixelből áll az érzékelője. Azon szerintem hamar meg lehetne bukni. Fizikailag minden bizonnyal teljesíthető az a bizonyos pixelszám, más kérdés, hogy mit tud az a 20Mp és mit kell szoftveresen ügyeskedni ahhoz, hogy használható kép legyen belőle. Az egyik az érzékelő, a másik a lencsék minősége. Hiába a kismilió pixel, ha a rajzolt kép életlen.
    De ha valaki kéri, akkor eljátszhatjuk azt, hogy a 20mp-es képet lebutítom 10mp-re majd visszainterpolálom 20-ra. Nem nagyon fog látszani a különbség az eredeti és a lebutított között :(
    De ezzel nem a Le 2 ellen beszélek, ez gyakorlatilag az össze telefon képére igaz. Meg a kompakt fényképezőgépek többségére is.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #223 üzenetére

    "amikor már sötétebb van, az optika nem tud olyan jól dolgozni."

    Annyit pontosítsak, hogy ha optika alatt a lencséket értjük, akkor nem az optikával van baj, mert az általában f 2 körüli fényerős optika, hanem az érzékelő panel az, ami azon a bolhaf.sznyi felületen nem képes jól gazdálkodni a kevés fénnyel. Ha meg a hosszabb záridővel próbál ellensúlyozni a kütyü, akkor két hiba adódik: bemozdul a kép, zajos lesz a végeredmény. Szóval, az érzékelőlapka a ludas é s az is a kis mérete miatt.

Új hozzászólás Aktív témák