Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tices

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy a gyártók adatlapjai túlzóak a led fényforrásoknál!
    De mégis mennyire kell ráhagyással számolni?
    Eddigi informálódásom szerint egy normál 60w-os izzó 6-700 lm fényáramot(/fénymennyiséget/fényességet, mikor hogy fogalmaznak) - biztosít.
    Mennyire lehet reális a következő led adatlaja:
    54 db szuper fényes led, E27 (240V), melegfehér, 8,1W, 605-645 Lm.

    Egy 3 égős ufo lámpába kellene (színezett üveg, :W utálom ezeket, előző tulaj hagyatéka).
    2 vagy 3 ilyen izzóból el lehet vele érni akár olvasáshoz is elegendő fényerőt egy 18 m^2-es szobában, ahol plafonon középen van a lámpatest?
    Olvastam, hogy 2-3 hónap alatt tönkremennek bizonyos típusok. Megéri tehát nevesebb márka példányát vásárolni, (pl. abcom?) ami több mint dupla áron van? (14-15k)

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv Tices

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

  • Tices

    csendes tag

    Sziasztok!

    Legutóbbi hozzászólásom óta, érdemben nem jutottam előre. Szétnéztem az ebay-en, alibaba-n, de nem találtam olyan megoldást, ami legfőképp árban megfelelne. (Főként a szállítás (+vám/áfa) és a minimum rendelés miatt). Viszont...
    Nem szeretnék reklámozni se oldalt, se felhasználót, ezért csak körülírom:
    A legnagyobb magyar online piactéren van egy felhasználónak több led terméke, mely Lengyelországból származik, magasan a legjobb áron. (a termékek képei zöld háttérrel vannak, ebből akit érdekel ráismer)
    Elég sok negatívuk van, de főként a szállítás késedelméből, elérhetetlenségből, néhány esetben csomagolás és termék apróbb sérüléséből eredően. A minőségről viszont nem igazán írnak, főként nem a ledes fényforrásokról. Rendelt már tőlük innen valaki? Mi a termékekről a véleménye?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    Üdv Tices

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

  • Tices

    csendes tag

    válasz csaba_ #359 üzenetére

    Szia!
    Nekem egy 3*1W-os Cree ledes hidegfehér "izzóm" van. 80 cm-ről 40 cm, 2 méterről kb. 65-75 cm a megvilágítás átmérője, itt nagyon jó, de körülötte szinte teljes sötétség. Azt vedd figyelembe, hogy nagyon egy pontba világít. A halogénnek jóval több a szórt fénye, (ennek a lednek inkább visszavert fénye van, és az szóródik). A többi kérdésre majd okosabbak válaszolnak.
    Üdv

    Az emberi hülyeségnek csak alsó határa van!

Új hozzászólás Aktív témák