Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz MeszarosB. #41316 üzenetére

    Érdekes Malza build, még nem próbáltam :) Köszi. Kettő dolgot szeretnék megjegyezni:

    a dota str attributumát szerintem nem célszerü hasonlitgatni a LoL AD-vel, mivel dotában egészen máshogy müködik ez a dolog. Dota-ban vannak olyan tárgyak mint a LoL-ban is, ami ad HP-t, armort, stb. Viszont ezen túl a dotában minden hősnek van 3 attribútuma, Strength, Intelligence és Agility. Ezeket az attributumokat is tudod növelni tárgybol. A Strength növeli a max HP-d, és növeli a HP regenedet, az Intelligencia növeli a max manád és a manaregened, az agility attack speedet és armort ad. Minden hősnek van egy primary attributuma, a (direkt lol terminológiával) tankoknak általában a Strength, a mage-eknek általában intelligenca, az ADC hösöknek meg agility. A primary attributum annyit tesz hogy ha azt raksz a hősnek az a sebzését is növeli. Vagyis ha ADC-nek raksz agilityt akkor az növeli a sebzését, az attack speedjét, meg az armorját (minimálisan).

    Ezzel szenben a LoL-ban van Attack Damage (AD) és Ability Power, (AP) és kész. Ezek direkten nem adnak neked sem HP-t, sem manát, sem manaregenet, sem hp regent, sem armort sem attackspeedet ezért szerintem nem célszerü összehasonlitani a kettőt. Attack Damage egyszerüen a basic attack sebzésedet növeli, ezentúl pedig képességek és tárgyak skálázódnak az AD és az AP értékeidről.

    a másik: LoL-ban elég sok hőssel lehet solo dragonozni lvl 2-3 körül, mondjuk nemrég egy patchben a macséta is átalakult, az új jungle cuccokkal még nem próbáltam de szinte biztos vagyok benne hogy továbbra is kivitelezhető. Egyetlen dolgot viszont muszáj figyelembe venni, mégpedig hogy mennyi ideig tart megölnöd a dragont, mert szinte mindegyik hős képes lesolozni a dragont lvl 3 körül, de ha ez túl sokáig tart akkor nem biztos hogy megéri, mert addig nem gankelsz és nem is farmolsz, ha az enemy jungle farmol addig akkor nagyon lemaradsz, ha gankel és sikeres akkor a társaid maradnak le, ha pedig felkészült és ellopja a dragonod akkor megszivod, főleg ha bele is halsz :DDD

    Jungle main ként lvl3 körül mindig eszemben van hogy le tudnám solozni a dragont, de ritkán teszem mert általában nem éri meg. Hatékonyabbnak találom ha miden vagy boton gankelsz egy sikereset, az is elég ha csak hazaküldöd az enemy höst/hösöket, a bot lane-t kitoljátok, és akkor lehet menni dragonra a csapattal, sokkal gyorsabban megvan, és nem marad le egyetlen társad sem. Legrosszabb esetben a top lane-etek kap egy ganket de erre lehet számitani és akkor nem lesz belőle gond, vagy megpróbálja az enemy jungle belopni a dragont, erre szintén lehet számitani, és akkor szintén nincs belőle gond :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák