Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz saelin #41644 üzenetére

    Mindig az adott meccshez kell buildelni. Champ selectben nagyjából sejteni lehet hogy ki ellen fogsz menni (pár száz normal meccs után látni fogod hogy pl Vi-t 99%-ban erdőbe viszik, Shyvanát többnyire erdőbe, ritkán toppra, stb. ), és a runát/mastery-t hozzá képest állitod be. Nekem pl van 4 AP runatáblám: AP vs AD, AP vs AD, AP CDR és egy AP support. Aztán meccs közben is a helyzethez igazodva rakd a cuccokat. Az ADC-nél ez sok esetben kimerül annyiban hogy melyik last whispert vedd meg, pl egy Swain vagy Vlad ellen jó az enemy healing csökkentésére hivatott Mortal Reminder, de pl egy Sion az nem sokat gyógyul (a halála utáni passzivját kivéve), egyszerüen csak tonna HP-ja van és nagyon tankos, az ellen jobb a Lord Dominik's Regards fejlesztése a Last Whispernek. Miden AP-ként a választás sokszor kimerül abban hogy pl morello vagy kehely, esetleg egy zed ellen egy gyors zhonya, vagy AD heavy team ellen egy armguard. A változatosság leginkább toppon, erdőben meg support ként jön elő, de ott is hősfüggő. Például Leona supportként ha nagyon domináltok akkor mehet az elején egy sheen, de ha nem ennyire egyoldalú a dolog akkor takositani kell az enemy csapatnak megfelelően. Sionnal nagyon sok féle képpen lehet buildelni. Ha toppra viszem először a lanehez szoktam buildelni, aztán a játék és csapat egészéhez. Pl toppon vagyok egy Vladimir ellen, közben enemy Zed mid és az ADCjük feedelödik, akkor elöször Magic Resistet rakok Vlad ellen, majd elkezdek Armort Armorra halmozni Zed meg leginkább az enemy adc ellen. Ha dominálni tudok lane-en és az enemynek nincs valami komoly engage-e pl egy Talon, akkor van hogy rakok egy Liandry-t Sionnak, mert E betü + Liandry-val nagyon jókat tud pokeolni messziről. Ha nagyon dominálok az elején a lanemen van olyan is hogy Magic Pen cipőt rusholok Sionnak majd Liandry-t utána tankositok.

    TLDR: mindig adott team kompoziciohoz kell buildelni, figyelve arra, hogyan alakul a meccs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák