Aktív témák

  • GeorgeTerror

    senior tag

    A kérdés adott.
    A bluefish-nál láttam 5.1-es Leadtek hangkártyát. Milyen az mit tud meg ijenek.
    Jazz kártyáról tud valaki valamit?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • toeri

    aktív tag

    válasz GeorgeTerror #1 üzenetére

    5.1 Leadtek:
    + SP/DIF ill. TosLink support
    - csak a sztereo jel jön ki rajta, az 5.1 nem (a Live5.1-en kijön)

    Tehát külső házimozi-dekóderrel nem megy. Saját maga megy, de nem próbáltam ki 5.1 hangfallal, mert nekem a DIGITÁLIS jel kellett volna (az AC3 / DTS jelfolyam), hogy erősítőre tegyem. Arra nem jó. Egyébként igen. Kellemes hangja van, erősítőn keresztül is élvezhető. OS: Win2K. A digitálisan átvitt hangok elejéből több marad le, mint a Live esetében.

    u.i. Mire vagy még kíváncsi?

    Üdv, toeri

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz toeri #2 üzenetére

    Van nekije ojan változata amin van optikai kimenet(drágább, nekem meg nem is kell).

    ''A digitálisan átvitt hangok elejéből több marad le, mint a Live esetében.''

    Ezt nem tudom mit jelent. Leírnád...

    ''Mire vagy még kíváncsi?''

    Milyen chip van rajta meg ijenek.Hangzás (etalon a GUS PNP ha ismered)? Teltség, tartomány, fejhallgatóval jól szól-e?


    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #3 üzenetére

    www.leadtek.com

    a chipset C-media CMI 8738 6CH/PCI

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz McJames #4 üzenetére

    Nem mondod hogy leadtek.com
    De mivel mindefele csillivilli java ize van rajta, igy se opera se neckape(az amugy is szuttyadekszar).Explorer meg nem akar menni linukc alatt:) Cmi-nek van weboldala?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #5 üzenetére

    demondomdemondomdemondom :DD
    C-mediat nem tudom, de majd megnézem és 'demondom' :(
    (mégiscsakkelleneegynyelvöltögetőssmiley!)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Den

    veterán

    válasz GeorgeTerror #5 üzenetére

    ''Explorer meg nem akar menni linukc alatt''

    A májkroszoft nem fejlesz linux alá ???? :)

    www.simson4t.hu

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #5 üzenetére

    [L]http://www.cmedia.com.tw/e_product_01.htm[/L]
    ha nem látod szóljál - bár már csak holnap reggel vagy a jövő héten lesz rá időm - lehúzom az oldal, majd átteszem txt-be... :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz McJames #6 üzenetére

    Megéctem.
    Abit AU-10 (forte) kicsit gázos Terratec nincs de ha van drága, sb-t meg nem akarok.

    azért kösz

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz McJames #8 üzenetére

    Másik két-három melóhejen van ekcpolrer megnézem azzal és ott jól. Azért köszi. Inkább tapasztalatok kellenének, milyen mit tud meg ijenek. 5.1-ben mijen nem gázos-e a driver, nem hisztis-e a kártya
    (Hisztis kártya pl.: az Astro tv-tunerem, 10-nél kisebb irq-n nem megy, és tök meg kell voodoozni, amikor újraerőszakolom a wint)

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #10 üzenetére

    Egyrészt topikfelhozás.
    Másrészt használt már valaki Leadtek 6X-et. Mert én 5.1 hanrencerhez akarom. Ja és valaki monnyon egy árat (forrással: kisker/nagyker)

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • McJames

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #10 üzenetére

    #10-hez:
    Erre viszont azt hiszem tényleg nem rossz az alábbi link:
    [L]http://www.tomshardware.hu/video/01q3/010925/index.html[/L]

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • toeri

    aktív tag

    válasz GeorgeTerror #11 üzenetére

    Szal. Használtam. Lecseréltem Live 5.1-re. (Pedig utálom az SB-t :))

    A lassúság azt jelenti, hogy míg az SB-nél jól láthatóan (ha van olyan receiver, ami kijelzi ezt, azon jól látható) :)))

    Üdv, toeri

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz McJames #12 üzenetére

    Ezen már túl vagyok.Köszi. A cikk egyébként szerintem nagyon gagyi

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • guest

    veterán

    Nekem van Leadtek 6xSound-om, Mistralban vettem, 9.5 ezer Ft-ért, optikai és koax SPDIF (ki és be) hátlappal együtt.

    Hát nézzük:

    - Van neki 5.1-es analóg kimenete, azaz 5.1-es analóg cucchoz simán hozzáköthető, tehát PC-s hángfalkészlethez, vagy házimozi erősítőhöz, amelynek van 5.1-es analóg bemenete.

    - 1 digitális kimenete van, tehát ha optikán vagy koaxon kötöd rá digitálisan egy erősítőre, csak sztereó jelet fogsz kapni. Ez azért van, mert tudtommal az SPDIF-et normál PCM jel esetén csak sztereó átvitelre tervezték. DVD lejátszóprogramokkal, DVD lejátszás közben nálam simán megy a Dolby Digital, és a DTS is, 5.1-ben.

    A SoundBlaster Live 5.1-nek 3 db digitális kimenete van (1 db. 4 pólusú (!!!) 3.5-es Jack-re kivezetve). Ezt Creative (vagy Cambridge Soundworks) gyártmányú digitális hangfalkészlettel tudod kihasználni, házimozi erősító nem tudja fogadni ezt.

    Én a következőképpen használom:

    - zenehallgatáshoz (sztereóban): optikai digitális kimeneten, a házimozi erősítőm csinálja meg a digi->analóg átalakítást.

    - házimozihoz :(PC-n szoftveres DVD lejátszás, VGA kártya TV-kimenetére rákötve a TV), a hang a DVD lemezen rögzített jeltől függően Dolby Digital, vagy DTS 5.1, vagy kisebb, ha a lemezen nincs 5.1 rögzítve. A dekódolást újfent a házimozi erősítő végzi.

    - játékhoz: analóg 5.1, a kártya analóg kimenete van összekötve a házimozi erősítő analóg 5.1-es bemenetével.

    A kártyát win98 nem Second Edition alatt használva winampból nem szólnak túl jól az MP3-ak, de a hangkártya saját lejátszóprogramjával teljesen jó. Linux alatt is működik a kártya, és xmms-ből teljesen jó minőségben lehet mp3-akat hallgatni.

    Kétféle driver van hozzá, a windows verziótól függően:

    Win95-höz, Win98 nem Second Edition: VxD driver (csak 2, vagy multicsatornás módja van)
    Win98 SE, ME, 2000, XP: WDM driver: tud 2, 4 ill. 5.1 csatornás módot is.

    Igazán azoknak jó ez a kártya, akik rendelkeznek MiniDisc felvevővel, mert azt a kártya optikai digitális kimenetére rákötve digitálisan lehet másolni zenét a MiniDisc-re.

    Én egy SB128-at cseréltem le erre, mert az SB128-nak ugyanazon a csatlakozón jött ki a digitális SPDIF, és az analóg Front csatornák jele, a szoftver beállításaitól függően, és utána még dugdosnom is kellett az erősítőn, attól függően, hogy analóg, vagy digitális kimenetet akartam használni.

    A kártya hangjával elégedett vagyok, leszámítva a VxD driver gyengeségét Winamp-pal, Win98 nem Second Edition alatt.

    Azért jó, hogy nem vettem Live-ot, mert a VIA-s alaplapommal rossz esetben ütközött volna, sokat lehet hallani a Live miatti fagyásról, adat sérülésről a vinyón. A Leadtek-kel semmi ilyen gondot nem tapasztaltam.

    A chipgyártó honlapja: http://www.cmedia.com.tw/
    A chip tipusa: CMI8738

    A gyártó honlapja: http://www.leadtek.com

    prohardver vendég

  • toeri

    aktív tag

    válasz guest #15 üzenetére

    Tények:
    - S/PDIF = Sony / Philips Digital InterFace.
    Azt visz át amit ''ráadnak''. Nem egyéb egy szabványnál.
    - Toslink = A Toshiba optikai megoldása a fenti szabványra. ''Azt visz át...'' Dettó.

    A kérdés, hogy a két oldal képes-e kommunikálni ezen keresztül. Tény (saját gyakorlati tapasztalat), hogy a Leadtek NEM, a Live 5.1 IGEN. (Mellesleg VIA-s alaplapban, semmi gond.) ;)Egyes DVD lejátszók megkövetelik a Win2k/SP2-t, de ez nem a hangkártya hibája. Az viszont igen, ha az AC3 stream-et ''nem hajlandó'' kiadni az erre egyébként tökéletesen alkalmas S/PDIF-re.

    ''A SoundBlaster Live 5.1-nek 3 db digitális kimenete van (1 db. 4 pólusú (!!!) 3.5-es Jack-re kivezetve). Ezt Creative (vagy Cambridge Soundworks) gyártmányú digitális hangfalkészlettel tudod kihasználni, házimozi erősító nem tudja fogadni ezt.''
    - Tök nagy marhaságot írtál. Ez TÉNY. Azon egyszerű oknál fogva, hogy nálam ez így működik:
    Live (OEM) 5.1 -> sztereo jack 3.5 (szélső, narancsszínű) -> két RCA lengőaljzatra házilag szétosztva -> egyik RCA bedugva RCA-RCA-val a (nem optikai) :)) bemenetre a Pioneer 810S DTS-ES/DD dekóderes receiverbe. Receiver kijelzi, hogy mikor kap digitális jelet a bemenetetn + kiírja amikor ez DD/DTS és kijelzi azt is (szép piros színnel) :))

    Bármikor be tudom mutatni bárkinek. És ezt fentebb le is írtam. Ha nem hiszed el, az a Te bajod, de ne próbáld elhinteni itt ezt a butaságot kérlek! Fogadok veled 1 millió forintba, hogy megy. (Tudom, úriember biztosra nem fogad, de ki mondta, hogy úriember vagyok azokkal szemben, akik igaztalanul meghazudtolnak???) :)

    Konklúzió:
    - Ha van a HiFi-dben dekóder, használd azt! Ez esetben viszont felejtsd el a Leadtek-et! (Amíg nem jön ki újabb verzió, esetleg a jobbik CMI chippel.) :)
    - Ha közvetlenül hangfalakra akarod küldeni a sokcsatornás jelet, jöhet a Leadtek! :DDD

    Üdv, toeri

  • guest

    veterán

    Hát lássuk újra. Kicsit elbeszéltünk egymás mellett.

    Te állítod, hogy a Leadtek 6xsound hangkártya digitális kimenetén NEM tudja átadni a Dolby Digital, vagy DTS jelet az ennek fogadására alkalmas erősítőnek.

    Én meg állítom, hogy igen, át tudja adni, mivel nálam ez így működik. Tökmindegy, hogy Koax-on viszem át a jelet, vagy optikán, átmegy, működik.

    Szól:

    - sztereóban, ilyenkor PCM jel megy át.
    - Dolby Digital jel esetén az erősítőn kigyullad a szép piros Dolby Digital logó, és igy működik
    - DTS-t még nem teszteltem ezzel a hangkártyával, mert nincs DTS DVD lemez nálam.

    Mindez nálam, a szobámban. A gépen win98 nem second edition, cmedia VxD hangkártya driver-rel. PowerDVD-vel, és WinDVD-vel is megy.

    Nem irtam hülyeséget, amikor azt irtam, hogy 3 digitális kimenete van a live 5.1-nek. Pont mint analóg esetben:

    A live 5.1 analóg kimenetei:

    1. jack: Front Left, Front right
    2. jack: rear left, read right
    3. jack: Center, Sub

    Digitálisan ennek megfelelően 3 db digitális jelfolyam van a 4 pólusú Jack dugón (3 digitális jel, 1 föld). 1 db jelfolyam tartalmazhat 1 db sztereó PCM jelet, vagy DD vagy DTS jelfolyamot.

    Amit te leveszel a live-ról digitálisan, az a Front Left és Front Right digitális kimenet, amelyre a DVD lejátszó szoftver, vagy a Live driver-e rárakja a DVD-ről levett DD vagy DTS jelfolyamot, amit az erősítőd dekódol. Ez természetesen működik, pont ugyanúgy, mint nálam a Leadtek-kel, illetve korábban az SB128-cal is.

    Mi az, ami ebben az esetben lehetetlen, amit irtam korábban:

    Nem Dolby Digital, vagy DTS jel esetén, tehát pl. amikor játszol, csak sztereó (front left, front right) jeled lesz az erősítőn, mivel csak 1 db digitális kimenetét használod a Live-nak. A másik kettőt nincs hova dugni az erősítőn. Mindhárom digitális jelet CSAK és KIZÁRÓLAG PC-s hangszórórendszerrel tudod fogadni, Mint pl. a Creative Inspires 5700.

    Tehát multichannel csak DD vagy DTS, vagy a live 5.1 analóg kimenetein élvezhető, ha házimozi erősítőd van.

    prohardver vendég

  • zetecR

    addikt

    És mit tudtok a SafeWay cuccokról?
    A Juventus tele van velük, 5.1-es hangkártyát valami 4100+áfáért adnak...gyanusan olcsó...

    ''Ötcsatornás, 32-bites PCI bus master, Direct 3D hangkártya BOX

    Specifikáció:

    - C-Media 8738 chipset
    - Plug and play (100% SB kompatibilis)
    - Direct 3D hang
    - MPU 401-es csatlakozó
    - 4 CH 16-bites DAC
    - DSL-bázisú Wavetable
    - 5.1 csatorna
    - SPDIF bemenet

    Csatlakozók:

    - Center/Bass kimenet
    - Mikrofon bemenet
    - Vonal bemenet
    - Első vonalkimenet
    - Hátsó vonalkimenet
    - Belső csatlakozók: AUX IN. CD IN''

    Jó lehet ez? Mennyire terhelheti a procit? Milyen lehet a hangja???

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz guest #17 üzenetére

    Na ez nekem kicsit sok volt.
    Szándékomban áll venni egy ijen Leadtek- tankhártyát.
    Kérdés: Jól fog-e működni ha veszek hozzá egy db Jazz j9902 tök analóg, dekóder nélküli 5.1-es cuccal?(www.jazzspeakers.com/products/j9902.htm). Aki már próbálta hogy szól? Mennyi procit eszik? Van-e valami kehe a driverrel, IRQ-val ...? Meg úgy egébként

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #19 üzenetére

    A topicnak az ő felhozása jól

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • toeri

    aktív tag

    válasz guest #17 üzenetére

    OK. :))

    Beidéztem, amire azt mondtam, hülyeség.
    De Te megint nem igazán erre válaszoltál. Tényleg elbeszélünk... :)) EZT nem kell keverni a multichannel hanggal. (Megjegyzem bizonyos OEM kivitelű Live 5.1-eken -amilyen épp nálam is van most- nem is lehet, mert ugyanaz a 3-pólusú 3.5mm-es jack aljzat van a center+bass kimenetre, mint a S/PFID-re. Fizikailag ugyanaz az aljzat, csak a SW kapcsolja át, hogy mi jön ki rajta...) De természetes -nekem- hogy a DD receiver DD jelfolyamot akar fogadni. Ha multichannel-t akarnék rákötni, akkor 6 kábellel kéne rákötnöm. Szerencsére ilyet nem akarok... :))

    Üdv, toeri

  • toeri

    aktív tag

    válasz zetecR #18 üzenetére

    Jól hangzik, de megint hol a S/PDIF kimenet??? :) Hiszek neki, bár szeretném tudni miért/hogyan?

    Ideteszem a listát azokról, amik -elméletileg- jók(http://www.softsource.co.uk/powerdvdtech.htm) :

    AC3 and DTS output via S/PDIF

    Aureal Vortex2 8830
    ;Aureal 8810
    Aureal Vortex1 8820
    Cmedia 8338/8738
    Yamaha YMF744/754
    SBLive!
    SBLive! Value
    SBLive! Platinum
    Creative EV1938/58
    Creative ES 1373
    Creative CT5880
    ESS Maestro-2E
    ESS Canyon 3D
    Realtek ALS300+
    Fortemedia 801-AU
    Crystal 4624
    Crystal CS4630-CM
    Yamaha YMF724 (Dolby Digital Only)

    Megjegyzem, van egy TurtleBeach (Aureal chip) hangkártyám, ami nagyon szépen szól és szintén rajta van a listán, de azon sem jön ki a S/PDIF. Mikor rákérdeztem a gyártónál, ezt mondták:
    ''Thank you for contacting Turtle Beach Tech Support.
    That connection was for a daughter board with digital I/O which never went
    into production. There is no S/PDIF feature available on the Montego A3D.'' :) Nekem tulképpen egy olyan kártya kéne, amin van 1 toslink kimenet és más semmi, viszont azt a kimenetet felismeri minden DVD/Divx játszó SW. Ja, és ne legyen 2eFt-nél drágább! Tud ilyet valaki???
    :DDD :DDD

    Üdv, toeri

  • Istvan

    csendes tag

    Sziasztok,

    Volna egy olyan problemam:

    Van egy Jazz Rocco 5.1 (beepitett AC3 dekoderrel), ezt szeretnem hasznalni
    a Leadtek 6xSound kartyaval, de ahogy olvastam a forumot es ahogy en is
    tapasztaltam csak Szereokent tudom hasznalni az S/PDIF optikai vagy koax
    kimenetet a 6xSoundnak.

    (Oprendszer: Millenium, driver: WDM driver.)

    A driver mar tobb mint fel eves, erdemesebb hasznalni a cmedia honlapon
    talalhato drivert ?

    Hogy lehetne megvalositani gyakorlati szempontol (ha egyaltalan meg lehet)
    hogy a Leadtek 6xSound optikai (vagy koax) kimenet rakotve a Jazz Rocco
    5.1 -re tudjam hasznalni a Dolby Digitalt / Pro Logic uzemmodot ?


    Regebben SB Live 5.1 kartyaval probalkoztam, de sehogy se tudtam a
    Digitalis kimenetet rakotni a Jazz Rocco 5.1 -re. Itt a koax jonne szoba,
    de probalkoztam 3.5'' mono jack -> RCA kabellel, de semmi. Irtatok is, hogy
    eleg speci az SB Live 5.1 digitalis kimenete. Esetleg volna erre valakinek
    valami megoldasa, hogy hogy tudom osszekotni ? (SB supporttal leveleztem,
    de joforman csak azt mondtak, hogy az SB -nel kapcsoljam ki az AC3
    dekodolast a szoftverben.)

    Ugy latszik csoborbol vodorbe kerultem... :((

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz Istvan #23 üzenetére

    újabb kérdésem van:
    Ha megveszek egy ijen Leadtek 6X cuccot, milyen hangcuccot vegyek hozzá?
    Az előző kérdésem még továbbra is él:
    Aki próbálta analóg kiemeneten keresztül hajtani, mit tapasztalt? Szépen, jól szól.... Már írtam. Adóvisszatérítés rulez

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • toeri

    aktív tag

    válasz Istvan #23 üzenetére

    A Leadtek Guest-nek megy, ha ő erre jár talán felvilágosít minket, pontosan hogyan. Nekem nem ment.

    Tehát a Live5.1 (OEM kb. 8eFt+FA) amiről felvilágosítást tudok adni, de azt nagyjából már le is írtam. Az a kivitel kell, amin 5 db 3.5-ös jack aljzat van hátulról. Fedőneve: ''Sound Blaster® Live!™ 5.1 Digital''
    (web: http://hu.europe.creative.com/products/product.asp?prod=264)

    Ennek a legfelső -narancs- aljzata ''egy kicsit más mint a többi''. Ide kell bedugni egy sztereó 3.5'' jack-dugót, ami szétágazik két RCA aljzatra. (Nekem házilag forrasztott a megoldás, de talán jó a HAMA is...) :)) RCA-n rajta lesz a digit jel. Ennek a feltételei:
    1, A DVD-lejátszó-SW irányítsa azt a S/PDIF-re.
    2, Az SB ne akarja dekódolni / átalakítani, sőt egyáltalán ne nyúljon hozzá!
    3, Az SB legyen mindenhol 5.1 állásban, de a hangfalak beállításánál (szép grafikus kütyü, máshol nem találtam meg, de biztos elérhető máshol is) van egy Advanced gomb. Azt megnyomva ki kell kapcsolni a Dolby dekódolást és a mélyhangok átirányítását is. Az előző képen be kell ixelni a ''digital output only'' melletti boxot.
    --- Na ekkor megy. Sehogy máshogy. A disznó! :)
    u.i.2. Ha tippelni kéne azt mondanám, Guest azért hiszi, hogy megy neki a Leadtek, mert az erősítője nem igazán különbözteti meg a natív Dolby Digital 5.1 jelfolyamot a Dolby ProLogic / ProLogic II.-től. Az enyém elég háklis rá, ha már a mélyhang átirányítás be van kapcsolva az SB-n, rögtön azt mondja rá, hogy ez csak ProLogic! :( Bár tulképpen ez nem akkora baj, (hogy háklis) főleg, hogy már megvan a tuti megoldás. Ha ugyanezen játszani is akarsz meg DVD-t nézni is, akkor marad a dugdosás, vagy kieg. kártya. :(

    Üdv, toeri

  • guest

    veterán

    Végre egy normális fórumtéma !!! Nekem is kérdésem lenne, megpróbálom mások számára is érthető formában leírni: Van egy SONY Dolby Digital/DTS erősítőm. Ehhez keresek olyan hangkártyát pécébe, ami sztereo forrásból (MP3, illetve CD audio) úgy bocsát ki jelet, hogy az erősítő azt multichanel-nek értelmezze, tehát mind az öt hangfalra juttasson jelet. Magyarán sztereo jellel mind az öt hangfal szóljon. Vagy lehet-e a sztereóból DD-t kódolni realtime? Azt hiszem a Philips legújabb, csúcs hangkártyája tud vmi ilyet. Nos? Előre is kösz.

    prohardver vendég

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz GeorgeTerror #24 üzenetére

    :(( én már sosem kapok választ :((

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • Istvan

    csendes tag

    Akkor remelem Guest vissza fog terni es elmeseli, hogy neki hogy megy a Leadtek 6x Sound Dolby Digitalkent gyakorlati szempontbol. (Milyen drivert hasznal, milyen kimenetet hova kot ...).

    Toeri: akkor azt mondod fogom az SB 5.1 -et a narancs csatlakozoba dugok egy 3.5 sztereo jack -> 2 RCA kabelt. Es a 2 RCA kozul az egyiket bedugom a Rocco 5.1 koax bemenetebe akkor szolni fog. (SB adv. panelen kikapcsolom az AC3 dekoder es a mely hang kiemelest + 5.1 hangszorokat valasztok a menuben). Ha megse szolna akkor a masik RCA kabelreszt dugom a Rocco-ba.

    En mondjuk inkabb jatekra hasznalnam, ha vegre mukodne... :)) (De ki fogom
    probalni DVD lejatszoval is.)

    Koszonom,
    Udv,

  • GeorgeTerror

    senior tag

    Az van, hogy szerintetek jól fog-e működni, ha a Leadtek 6X-hez veszek egy 4.1-es hangrendszert. Jól fog szólni jól fog működni?

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • toeri

    aktív tag

    válasz GeorgeTerror #29 üzenetére

    Még mindig ezen rágódsz? :))
    (Persze függ attól, hogy milyen hangfalat veszel hozzá. De ha a Leadtek dekódol, akkor semmi gond és a hagja is nagyon szép.)

    Üdv, toeri

  • GeorgeTerror

    senior tag

    válasz toeri #30 üzenetére

    Igen, mert nem akarom fölösbe kidobni a kis pénzecskémet.
    Köszi minden segítséget:)

    Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

  • JoeT

    csendes tag

    Sziasztok!

    Leadtek 6xSound hangkártyám van Jazz 9940-es hangfalszettel és az istennek nem tudom megszólaltatni. Állítólag létezik a mixer-en egy 'Multispeaker' gomb, de nekem nincs.
    Érdekes hogy a Multi Channel demo szépen nyomja az 5.1 hangfalas zenét, de pl amint WinDVD-nel illetve PowerDVD-nel átállítom a filmet 5.1 hangfalra lehallkul az egész és persze a hátsó két hangfal nem szól. A film 5.1-es.

    Tudtok megoldást?

    Köszi

    JoeT

Aktív témák