Keresés

Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    nem tudom, hogy jó helyen érdeklődöm-e.

    Szeretnék tanácsot kérni. Elég általános lesz és nem akarok vitát generálni, csak tényleg nem sok tapasztalatom van a témában.
    Olvasgattam a teszteket, fórumokat, de nem nagyon látom tisztán a helyzetet.

    Szeretnék a jövőben egy LCD televíziót (akár LED-est is) venni.Eddig még nem volt ilyenem. Maximum 200e HUF a keret, de inkább 150e HUF környéke az optimális.
    Amire főként használnám: filmek, számítógép (média tartalmak kezelése), ritkán játék is, akár hálózatról filmezés(ha jól tudom ilyen létezik), külső merevlemezről való film játszás. A főbb videó-formátumok támogatása (amit egy mai blue-ray és dvd lejátszó általában le tud játszani). A 3D nem igazán érdekel. Gondolom főként a FullHD-s típusokban érdemes gondolni (ahogy láttam főként már csak olyanok vannak).
    Kb. 4 méterről nézném a tévét, szóval a nagyobb képátló nem hátrány.

    Hosszú távra tervezem, nem vagyok egy évente tv-t vásárló típus.

    Szóval ahogy így összefoglaltam, főként általános dolgokra használnám, de a játék miatt lényeges lenne az alacsony válaszidős panel.

    Milyen márkákban lenne érdemes gondolkodnom? Tudom a maga nemében mindegyik jó, csak tényleg tanácstalan vagyok, hogy milyen irányba nézelődjem.

    Előre is elnézést kérek azoktól, akiknek zavarja a szemét, hogy ilyen általános kérdést tettem fel :)

    Nem kell részletes elemzés, csak egy két mankó, típuspélda..stb.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Jégtörő #13514 üzenetére

    Köszi szépen!:)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Ance #13516 üzenetére

    Neked is köszi, sokat segítettél!:)

    Azért azzal tisztában vagyok,ha mindent szeretnék bele amit írtam, akkor jócskán ki kellene nyitni a zsebemet, ami számomra nem érné meg :)

    Inkább arra gondoltam a média lejátszás során, hogy a filmek többségét kezelje, az ismertebb formátumokat. A képek, zenék nem érdekelnek.

    Annyira vájt szemű nem vagyok, vagyis észreveszem a "hiányosságokat", de nem zavarnak, mivel nem napi 12 órában használnám, hanem alkalomszerűen.
    Amit ajánlottál, szinte teljesen lefedi az igényeimet, nem is gondoltam, hogy 47"-ban van ilyen áron, eddig 40-42"-at néztem, kb azok voltak az én ársávomban.

    Azóta pontosan lemértem, az a 4 méter inkább 3-3,2 (hisz nem a falra pakolnám a tv-t és nem a szemben lévő falra van feltapadva az ember) :)

    A ritkán játék opcióról nem nagyon mondanék le, bár ha muszáj :) Pont azért gondolkodtam egy LCD tévében, hogy kiváltsam egy monitor vásárlását vele és összekössem egy új tv vásárlásával.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    kinéztem ezeket a tévéket, szerintetek melyik éri a meg a legjobban?
    Semmi extrát nem várok tőlük, tv-t nézni kellene, néha filmek (de ezt pcről, vagy mediaboxról tenném, szal nem fontos, hogy maga a tv "okos" legyen), valamint ritkán játék pc-ről.
    Inkább a készülék, akép,panel minősége, színhűség, felhősödés..stb a fontos.

    LCD LED:
    Sony KDL42EX410 LED
    Panasonic TX-L42E30E SMART LED
    LG 42LV5590 SMART LED
    LG 42LW4500 Cinema 3D LED (igaz a 3D nem fontos, ennek van 3D nélküli verziója is,de ha már van és jó is, akkor inkább 3D-s)

    LCD:
    Panasonic TX-L42U3E LCD
    LG 42LK530 LCD ennek van egy nagyobb verziója is, de itt nincs különbség csak a méret és az ár LG 47LK530 LCD
    Philips 42PFL4606H LCD

    Esetleg alternatíva is érdekel, ha vannak jobbak (árban 150-200 HUF a max).

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz JOEPAPA #13836 üzenetére

    Köszi szépen, hát elgondolkodtató, főként az ára miatt is, na meg ha kép tényleg annyira jó :)

    Hisz úgyis PC és/vagy média box lesz rákötve, az meg megoldja "butasági" problémát:)
    Gondolom a kábeles UPC-vel nincs gondja egyik ilyen lapos tévének sem manapság.
    Igazából még arra nem találok válaszokat, hogy honnan lehet tudni az input lag-ről információt egy adott tévéhez, hiába kutatok. Egy-két modellhez van teszt, de pont nem azokhoz amire nekem szükségem volna.
    Mivel biztosan lenne hozzá pc és/vagy xbox csatlakoztatva és viszonylag sűrűn használva.

    Bevallom nekem ehhez húz a legjobban a szívem:
    Panasonic TX-L42E30E SMART LED, de egy kicsit drágállom, ha 150e körül lenne akkor azt venném.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Aktív témák