Keresés

Aktív témák

  • Lidl

    senior tag

    Sziasztok,

    Tévé vásárlásán töröm a fejem.
    Nem túl hosszú keresgélés után úgy döntöttem, hogy LG marad (tűrhető mindőség, szolgáltatások, passzív 3D és használható média lejátszó miatt).
    Mostmár csak azt kellene eldöntenem melyik? :D
    Igazából a szükségletek és az anyagiak miatt csak 2 modell maradt:

    LG 42 LA660 173.000
    LG 42 LA640 150.000

    Összehasonlítva a legnagyobb különbség, a 200Hz vs. 400Hz.
    Az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy mennyire nagy a különbség? Ha jól tudom, mind a két modell a 100Hz-es LG panelt használja. tehát a 200 és 400 Hz csak interpolálás.
    Van még egyéb különbség is, de azok főleg képjavító eljárások (amikre mindenhol azt mondják, hogy kapcsoljuk ki), dual play-es szemüveg, mélynyomó, és wifi sound. na meg a Magic Remote.
    Mivel eléggé átlagos felhasználás lesz, főleg alap tévé (IPTV from T-Home), és néha filmek külső forrásból, nem biztos, hogy kell az a sok csilli-villi cucc. Inkább veszek egy falitartót a maradék pénzből.
    (Mondjuk a Magic Remote lehet, hogy hiányzik, és ha az tizen egy-két ezer, akkor már csak az megérné a felárat.De a 660-hoz meg csak az van. Ha nem jön be, akkor meg normál távirányítót kell venni :F )

    Szóval kicsit bizonytalan vagyok. Tudnátok tanácsot adni?

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz pjen #27959 üzenetére

    Oké, akkor ezzel azt mondod, hogy édesmindegy a hangzatos 200 és 400 Hz?
    Akkor meg csak a Magic Remote a legnagyobb kérdés, hogy milyen.
    Ki kellene próbálnom....

    Amúgy 10 körül van, tehát a különbség közel fele már el is ment arra.

    Köszi
    Lidl

  • Lidl

    senior tag

    válasz sznoopy1977 #28008 üzenetére

    Hello,

    Úgy tudom, hogy a 6208 az ugyan az, mint a 620, csak Németországban (vagy azon a területen) forgalmazzák. Ezt a modelt csak a német LG olalán láttam.
    És olvastam az LG-s LCD tévé topikban, hogy probléma lehet a területi beállításokkal. Az elektromos műsorújságnál, ha jól emlékszem.
    Én a helyedben inkább a simát venném, ott nem futhatsz ilyen problémába. (én is ebben a szériában keresek tv-t)

    Lidl

Aktív témák