Keresés

Aktív témák

  • AtaWrc

    aktív tag

    válasz do-Sequence #12189 üzenetére

    Szerintem ne "kussolj" értelmesen, nem veszekedve, csak beszélgetünk, és mindenkinek lehet saját véleménye, amire kiváncsi-/ak vagyok-/unk, hogy miért alakult ki.
    Ebből is le lehet szűrni dolgokat aki vásárolni akar valamit. /vagy még jobban megkavarja?/

  • malwy

    senior tag

    válasz do-Sequence #12189 üzenetére

    1. Egyáltalán nem derült ki "sok év műszaki berkekben eltöltött időd", így én kérek elnézést. Csak számtalankor találkozok olyannal, hogy vesz egy xy márkájú valamit, elromlik és utána rámondja, hogy az összes xy szar. Ez az okoskodás, nem az amit Te írtál. Nehogy kussolj, inkább világosíts fel, elvégre most szórnám én is sokakkal a pénzemet tv-re...

    Nagy számok törvénye miatt főképpen igazat adok. Én mint autodidakta, hobby módjára űző személy, csak 1-1 szétszedett típusról tudok nyilatkozni, többiről meg csak elmondott tapasztalatokkal rendelkezek. Ez valóban semmi, nem is mondok semmiről semmit.

    "A főbb itthoni márkákról pl sony, philips, pana, samu lg volt műszaki tapasztalatom nem kevés és ezek után alkotok róluk véleményt. Nem 1 vagy 2 db. után és nem is 1 vagy2 év után!"
    Ezek után, meg is fogadom a tanácsodat.

    2. Valaki valamilyen Sharp modell? Csak, mert eddig a topikban az lg 42lk530 felé terelgetett mindenki. Szempontom, hogy monitornak, játékhoz is jó legyen, árban korrekt, képminőségben szintén megfelelő.

    (#12188) AmunRa: Ajánlott márkákkal a tapasztalataimat írtam le, offolva (!), személyes nézőpontból. Igaz téves eszmével vezetve, mely az 1-1 készülékről történt megnyílvánulásra hozott ellenpéldát. Csak közben kiderült, nem 1-1 készülékről volt szó.

    [ Szerkesztve ]

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz do-Sequence #12189 üzenetére

    Hagyd már ezt a márkafétist. (ködösítést "sok év műszaki berkekben eltöltött időm,")
    Ahoz hogy 1etlen modelről (nem márkáról!) megbízhatósági infód legyen,olyan alap adatokat kellene tudni hogy pl. mennyit hoztak be az országba, abból mennyi hibásodott meg 1, 2,n+1 év múlva.
    Honnan tudod melyik márka melyik modelből mennyit adott el?
    Honnan tudod hogy összesen mennyit vittek vissza garanciába? (Amíg benne van az 1 évben, vagy a gyártói válalásban, még nyomon is követhető központilag.) És utánna?
    Ezek egy része olyan üzleti titkok, hogy eséyltelen pontosat megtudni. Másik részét pedig a garanciális időn túli javításokat lehetetlen nyomonkövetni.
    Az, hogy egy adott boltban mennyit és mit vesznek, vagy visznek vissza javítatni, nem mérvadó.
    Az, hogy egy adott szervízbe mennyit és mit visznek be javításra szintén nem mérvadó.
    Max annyit tudsz meg, hogy akivel szerződében vagy márka annak az egyes modeljeinek van-e típushibája.

    Ha mi ismerjük egymást, és elmesélem, hogy az Akai TVnk elromlott 3-4 hónappal ezelött, akkor kiveszed az ajánlott márkák listájáról?!

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Aktív témák