Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz csapos2 #516 üzenetére

    Tegnap Hajdúböszörményben voltam, internettől távol, a párom táncversenyén fotóztam (illetve próbáltam)... :B

    A kérdés jó :) Szerintem önmagában az átmérőből nem nagyon következtethetünk egyéb paraméterekre. Kismillió egyéb dolgot kéne tudni (amik túlnyomó része tapasztaéati úton tudható meg). A gyutávja pl. megfelelne? Azaz, be lehet állítani akkora gyutávra mint a mostanit, hogy ne kelljen átépíteni a dobozt (vagy a vásznat odébb tenni)?
    Elképzelhető, hogy a nagyobb lencse élesebb képet ad, vagy kevesebbet torzít, esetleg nem színezi avagy kellemesebben színezi a képet, de az is lehet hogy épp ellenkezőleg...
    Ha ugyanakkora a gyutávja, de nagyobb az átmérője, elvileg lehet hogy az lcd sarkaiból jobban össze tudja gyűjteni a fényt - de épp annyi az esélye mint annak hogy nyersz a lottón (nem mint hogy ötösöd lesz, hanem hogy nyersz, azaz kettestől ötösig bármit - de ez az esély akkor se sok).
    Szóval én így nem mernék mondani rá semmit...

    Ha a mostanival elégedett vagy, a sarkok nem sötétek stb, akkor szerintem ne cseréld ki.
    Ha nagyon felpörögtél és van még kedved-időd kísérletezni, akkor persze hajrá - de én úgy tenném, hogy a jelenlegi állapot fájdalommentesen visszaállítható legyen ;)

    [Szerkesztve]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák