Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    válasz Vicctor #12827 üzenetére

    Kettővel feljebb ugyanezt írtam le én is. Úgy látszik ez valami típushiba. Választ ne várjál rá, úgy tűnik szakemberek nem olvassák már ezt a fórumot. Én elengedtem a dolgot, vettem egy másik Samsungot. Ha két éves lett volna és újonnan vettem volna, valszeg nehezebben engedtem volna el, de 2 évnél idősebb volt, használtan vettem 50 ezerért, volt is pár pixelcsík hiba, így nem volt olyan nehéz lemondani róla. Mindenesetre eléggé aggasztó ez, ha nálad 2 éves készülék ezt produkálja, én most azért vettem újat, mert azt reméltem tőle, hogy egy új 2 évnél többet bír.
    Slussz poén, hogy miután szétszedtem darabokra, csak és tisztán a műanyag alkatrészeket kiraktam a szelektív mellé, erre itt hagyták a szemétszállítók. Éljen az új hulladékkezelő! Nem tudom mit kellene ezekkel kezdeni akkor, megkellene enni? Azt hiszik, hogy kik.rhatnak velem, feldaraboltam sarokcsiszolóval és ment be a kukába, így majd kénytelenek lesznek elvinni, mert abban nem turkálhatnak.
    Nem tartom teljességgel kizártnak, hogy ez a hiba valami rossz hőelvezetésből adódik, ugyanis áramtalanítás után az újraindulás gyakorisága nálam mindig némileg mérséklődött, aztán miután egyszer újraindult, ismét visszaállt ez az állapot, hogy kb. 10mp-enként újraindul. A tápon a kondikat átnéztem, azok rendben voltak, ennél többet én nem tudok tenni az ügyben, de agyatlanság a köbön a Samsung részéről, hogy beépíti egy szappantartóba a televízióit. Amit vettem újat, annak fém váza van, igaz az elektronika egy külön műanyag váz mögött van, de vannak bőven szellőzőnyílások is. Nem lehet mindenen spórolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Vicctor #12829 üzenetére

    De most honnan tudod, hogy mi rossz? Lehet az alaplap, de lehet táphiba is, akár kijelző hiba is, mert azon is van valami lóf.szb.sz nyáklap... és figyelj az enyém addig nem indult újra, míg rá nem dugtam a kijelzőt, ha lehúztam az alaplapról, akkor (LED-en látod) nem indult újra és újra. Nekem pl. az elektronikához kb. lövésem nincs. Mi a modellszám egyébként, mert most már érdekelne? Nekem egy ue50tu8002 produkálta ezt a hibát. Következő is Samsung lett (UE55AU7022)! :) Ilyen 140-180 ezer forint között mondj egy olyan márkát, ami ugyanezt a képminőséget, képdinamikát (annak feljavítását), szóval az un. "képfrissítési kompenzációt" tudja produkálni, mint a Samu-k ebben az árkategóriában? Ha hozzászokott a szemed a Samuhoz, akkor nem leszel elégedett másik TV-vel, hacsak nem költesz rá lényegesen többet, mint amennyibe az előző került. Megszokod egy idő után a másikat is, de idő kell.
    Pákászelektro-n találsz alaplapokat, meg tápegységeket is. Ha kitudod deríteni mi a hibás, akkor 30 ezerért cserélni, még mindig olcsóbb, mint új TV-t venni, csak én nem akartam vele foglalkozni egyáltalán, mert pixelsor hiba is volt, így elég hamar elengedtem a dolgot. Na de ne gondold, hogy ha másik márkát veszel, akkor az meg örökélet plusz egy év. Nálam ment már tönkre Philips, LG is pár év után. A Philipsnél pl. 2 év után leestek a LED-ekről a prizmák! :D Na az mi? Philips minőség! De a noname is olyan, hogy vagy rányúltál vagy nem. Van egy Strong, működik 4 éve, hibátlan, van kettő Navon, az egyik a vendégszobában, a másik a nyaralóban, azok olyanok mint Schumacher autója, annyiszor vannak kb. a "box utcában", mert állandóan kiég benne a LED világítás. Most már ott tartok vele, hogy egyenként cserélem. Kiforrasztok egyet ami kiégett és azt cserélem, nem az egész szalagot, mert akkor már a világítás csere-bere többe lenne már, mint amennyibe kerültek a TV-k. Tele van a használt kereskedés a neten mindenféle márkából pixelcsíkos TV-kel, olyanokkal, amik 2-3 évesek, az öreg (17 éves) LG plazmám meg még mindig dobja a fakeszt ezeknek a sz-roknak, mert az még mindig "egyben", igaz már száműzve lett a tanyára, de még mindig patent. S akkor anno volt érv a technika ellen az, hogy nehéz??? Mintha tartigálni kellene...
    Van bennem gyanú, hogy ezek direkt bírnak csak 2-3 évet és ebből a buliból nem gondolnám, hogy kiakarna maradni a többi gyártó.

Új hozzászólás Aktív témák