Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz Füleske #412 üzenetére

    pár évtizeddel ezelőtt még nem volt sok választási lehetőség, volt az OTP meg a Takarékszövetkezet.
    aki akkor megszokta ezt, már nehezen vált, neki az OTP a bank szinonimája, szerintem csak az ilyenekből élnek... én is eljöttem az OTP-től mikor elegem lett abból, hogy soha nem veszek ki pénzt a számlámról, mégis egyre kevesebb az egyenlegem
    most a Raiffeisennél jól érzem magam, itt pl. havi 2 automatás kp-felvétel ingyenes bármilyen magyarországi ATM-ből

  • Sipi

    addikt

    válasz Füleske #412 üzenetére

    Igen, megszokás. Negyven év agymosása. A 40+-os generációnak a bank szó automatikusan az OTP-t jelenti. Kvázi nem lehet velük mit csinálni, annak idején rengeteget küzdöttem ilyen emberekkel. Volt, akinek mondtam, hogy banki lakáshitelt veszek fel, erre automatikusan OTP-ről kezdett beszélni. Mondom, nem OTP. Erre: nem banktól akar hitelt? Próbáltam magyarázni, de úgy láttam, nem érti...

    Ezt a hatalmas potenciált aknázza ki az OTP. Lényegében a lakossági ügyfelektől ilyen-olyan címen lenyúlt apró összegekből (is) él, mert az emberek úgysem néznek meg más bankot, sőt, ha tudják is, hogy van jobb, akkor sem váltanak.

    Szokás szidni őket, túl nagy a kamatmarzs, miegymás. Ez igaz. De az is, hogy megértem az álláspontjukat. A magyarok tökhülyék (tisztelet a kivételnek). Ilyen irreális feltételek mellett is felvesznek hitelt, ottmaradnak a banknál. Akkor pedig miért ne csinálnák így? Ha tömegesen indulnának meg az átvándorlók a jobb feltételeket kínáló bankok felé, egyből kinyalnák a mindenünket az eddigi óriások is.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák