Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VMatteo

    őstag

    válasz Tapsi #25008 üzenetére

    Babavárósoknak/CSOKosoknak nincs illeték. Nekem, 29 évesként mindenféle ingyenpénz nélkül VAN.
    Például ez szerinted így korrekt? Igen vagy nem? :F

    [ Szerkesztve ]

    Tisztelet a Gépésznek!

  • favagoJoska

    tag

    válasz Tapsi #25008 üzenetére

    "Azt állítottam, hogy ez a fogalom objektíve értelmezhetetlen."
    Relativizálás. És nem értelmezhetetlen, mert vannak példák jobban megoldott rendszerre.

    "Ha a társadalom többsége vevő a dologra, akkor bejött"
    Populizmus. Ez megint csak nem magyarázza hogy akkor miért is jó és igazságos.

    " egy zérus összegű játékban lehetetlen olyan támogatási formát kitalálni, amiben mindenki jól járna."
    Szalmabáb. Ezt senki nem is várta. Csak azt hogy aki kimarad annak ne rontsanak radikálisan a helyzetén. Vagy minimum legyen szempont ez.

    "A legnagyobb gond a csokkal anno az volt, hogy szűkös kínálattal párosult, ezért azonnal beépült a lakásárakba."
    Annyira nem lényegtelen, hiszen pl a jegybankelnök nem olyan régen kritizálta a rendszert. Nyilván a saját felelősségét kifelejtette, de attól még áll hogy ez nem lényegtelen egyeltalán.

    "És hja, szívás, hogy a kormányok prociklikus gazdaságpolitikát folytatnak, de hát ez is egy világjelenség, a társadalom ezt akarja."
    Ez megint relativizálás és semennyire nem magyarázza, hogy az itthon választott megoldás miért jó és igazságos.

    A végére a legfontosabb:
    "Ugyanis egy szóval sem állítottam, hogy a csok igazságos lenne."

    Szóval magad is elismered hogy nem az? Akkor viszonyt jogos a kritika. Hiszen közpénzről van szó. Attól hogy nincs tökéletes rendszer attól még lehet kritizálni azt ami meg lett valósítva. Legyünk már ennyire igényesek a közpénzeinkkel szemben. Főleg úgy hogy tudunk nemzetközi szinten jobb példákat. És az nem érv hogy ott a társadalom nem suttyók gyülekezete, mert erre az a válaszom hogy talán itthon sem kellene ezt erősíteni azzal hogy ha kritika merül fel akkor elnyomni próbáljuk. És ha már mi magunk sem tudtuk megindokolni hogy miért igazságos és jó az ahogy meg lett oldva, akkor legalább ne hurrogjuk le a másikat, meg személyeskedjünk hogy csak frusztrált meg mit tudom én :)

Új hozzászólás Aktív témák