Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz A Zéé #119719 üzenetére

    Én azt raktam most a házra. Van a grafit reflex ami rózsaszínre van festve, legnagyobb melegben rakták sütötte a nap nem volt vele semmi gond. Felújítás persze más téma, de ha egyszer be lett jelentve a ház adott négyzetméternek, sokszor olcsóbb jobb hősziget venni mint kifizetni az átrajzolást és újra feltöltést.
    1000-1500huf az árkülönbség négyzetméterenként.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz A Zéé #119719 üzenetére

    Nem vagyok egy nagy építőipari guru, de a sógorral, meg a szomszéddal hármasban gond nélkül felraktuk a grafitos EPS-t a falra. Az indítósínt szépen felraktuk, utána pont-perem módszerrel könnyen ment a ragasztás. A lapok vágásához én magam csináltam két polisztirol vágót, az egyiket egy raklapra, azon a hosszú oldalával párhuzamosan lehetett akár 2 cm vastag csíkokra is felvágni a lapokat, a másikat meg egy keretes fűrészből csináltam, azzal a lapokat a rövid oldallal párhuzamosan lehetett vágni. Olyan szépen vágtuk a lapokat, mintha gyári vágás lett volna. Az illesztésekkel kicsit többet szöszöltünk, mint egy profi, de elég jó lett, alig kellett csiszolni, mert egyenletesen ragasztottunk :K

    A ház egyik oldalán kellett csak ragasztás közben a naptól védeni a lapokat, azon az oldalon szépen hőtükrös alufóliát tűztünk az elkészült lapokra.

    A hálózásba már besegített egy szakember, az is jó lett, bár azon többet kell majd csiszolni a díszvakolat felkenése előtt.

    Mindenesetre az igaz, hogy drágább grafitos, mint a fehér, viszont az is igaz, hogy tavaly olcsóbb volt a grafitos, mint idén a fehér :U

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák