Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morris

    veterán

    válasz föccer #11922 üzenetére

    én még mindig ellenkezek. ha egy felület (legyen most csak az az egy fal) nagyon-nagyon hideg, akkor nagyon sok energia kell hozzá amíg fel tudja melegíteni. Mivel az a leghidegebb fal, ezért fenn kell tartani azt az energiamennyiséget ami folyamatosan melegen tartja ahhoz, hogy a pára ne tudjon lecsapódni a felületre.

    Ha szakszerűen leszigeteli belülről (fal - ragasztó - nikecell - háló+ragasztó - glett - tapéta vagy festék), akkor minimális a pára falba jutása belülről. sőt, lehet, hogy közel nulla.
    ezzel a módszerrel már nem kell "kályhát" csinálni abból a helyiségből.

    Tény, hogy nem a legjobb szigetelési eljárás, mert egyrészt elvesz a belső területből, másrészt valóban kevesebb anyag fog felmelegedni a lakásban, de olcsó és viszonylag egyszerű módszer a páralecsapódás kivédésére. A belső falak, padló és mennyezet ugyanúgy felfűtésre kerül, ami egy "tömblakásban" nem érintkezik a kinti hőmérséklettel. Tehát ezek energiatárólóként funkcionálnak. Én ugyanezt csináltam: kiiktattam a lakás leghidegebb részeit.
    Nálam már nincs penész másfél éve. jobb a klíma is.

    Ja és ne felejtsük el azt sem, hogy a száraz meleg lényegesen kevesebb hőérzetet ad, mint a párásabb meleg.
    Tehát, nálunk ezzel a módszerrel melegebb van és nem száraz a levegő (természetesen azért ügyelünk a páratartalom megfelelő szinten tartására - nap 3x-i szellőztetés)

    Egy önálló ház/házrész szigetelése számomra is természetesen csak külső szigeteléssel történhet.
    De erre ezekben a lakásokban nincs mód (kivéve persze a panelprogramban részt vevő lakásokat. Ezeknél a szigeteléseknél egyébként sok a gond is. Mármint a munka kivitelezésével. Pár hónapja hallottam ill. láttam olyat, hogy szépen lepotyogtak a szigetelőpanelek a falról.

Új hozzászólás Aktív témák