Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz macilaci78 #114902 üzenetére

    Abszolút nem sajnálom a szakembertől a jó a keresetet.
    De az építőiparon kívül van még ezer vállalkozói ágazat, ahol ugyanúgy elmondható, h nincs táppénz és fizetett szabadság, mégsem akasztanak majd' 2 millát havonta. :) Persze persze, rezsi, kocsikopás, szerszámkopás, mipötsöm. Igen, tisztában vagyok vele, h ez is van - pont mint a vállalkozások egyéb területein is vannak költségek, kiadások, akár extra kiadások is, ha szakikhoz mérjük - mint pl. egy bérleti díj.
    ..én vállalom a véleményemet - és mindezt úgy, h ismétlem, nem irigységből - de szerintem az egész egyszerűen pofátlanság, hiénaság netovábbja, h az elmúlt pár évben az építőipari kivitelezési költségek minimum megháromszorozódtak.. :) Az a "baj", h majd' az összes szakiból eltűnt a gerinc, megette őket a nyereségvágy, és megy az egymásra licitálás, ki tud többet "húzni".. - konkrétan hallom.
    Hol mondhatja el ezt magáról mittomén egy fodrász, egy bolti eladó (aki akár ugyanúgy vállalkozó), de akár párhuzamba hozhatnám az egészségügyet is (most úgyis eléggé aktuális)... és kérdezem, h ez így rendben van?! Elfogadható, lenyelhető h egy szaki 1 nap elvisz egy családtól 80.000ft-ot, amiért mondjuk a két fő átlagkeresete alapján spórolt 1 hónapot?! Jobb esetben. Ugyanmár.
    Nyilván nem akarom idekeverni a politikát, de mindenki tudja h annak köszönhető. Ami megintcsak egy jó nagy fasság, mert épkézláb béreket kellene teremteni _ mindenki _ számára, oszt' majd a nép eldönti, h ő építi-e belőle új házat, vállal-e 1-2-3 gyereket. Vagy sem. Nem gyerekhez kötni a "támogatást". Szóval, be lett hülyítve a nép rendesen. Mindenki megette a támogatásokat, közben nem számolja ki, h annyi gyerek felnevelése mennyibe is kerül valójában és megkockázatom, h a 95%-uk nincs tisztában vele, h a támogatások _mellett_ is 2x olyan drágán építkezik, mint ha nem lenne 1 ft "segítség" sem. :D De hát mit várunk ugye, a fejekben sok helyen baj van.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák