Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodion

    aktív tag

    válasz tothjozsi96 #114247 üzenetére

    Itt rimankodtam tavaly nyaron emiatt :D. Ez egy ceg akikkel megcsinaltattam es ok voltak az utolso utani villanyszerelok akiket talaltam. Legnagyobb hanyadban kimondtam hogy "panel" es szo nelkul azonnal ramnyomtak a telefont. Kisebb hanyadban szarra akartak vesni a falakat fuggetlenul a statikaitol 10emeletes tomb foldszintjen: "O nem lesz azzal baj magamnal is ugyanezt csinaltam (a 9. emeleten)".

    De, arra gondoltam; de gondoltam en, hogy a szakik jobban megcsinaljak mint en. Igy lett 1szoba=1kor. Ha en csinalom, 1szoba=2(+)kor -> vilagitas/dugaljak, a redonyok meg mind 1kozos koron.

    Ez volt benne:
    - Teljes vezetek csere, plafon mellett csatornazva, eredeti kapcsolok mellett +1 szerelvenyes doboz redonykapcsolonak. Kapcsolotol kotodobozig eredeti csoveket hasznalva, de a kotodoboztol a csatornaig foljebb vesve.
    - 2uj dugalj (2x 2m horonnyal folmarva, plusz a 2db 70mm-es lyukacska a dobozkanak a dugaljakhoz
    - redonymotorok kapcsolostol bekotve
    - szpot (gu10) es led szalag vilagitas (az utobbit magamnak csinalom annak meg, ott a vezetek log meg)
    - lakaseloszto csere (2x8-as de nagyobb kell ezt dijtalanul cserelik nagyobbra), schneider kismegszakitokkal + Fi-rele amibol meg 3fazisu kell majd
    - dugalj dupla legrand szerelvenyek

    Ami meg kell:
    - 3 fazisra bovites (en 32+20+20 -ra gondoltam 1x25A -rol de majd meglatjuk, ~51A kell az indukcios fozolapnak es igen elofordulhat hogy mind a 4 zona menni fog, nem gyakran de kell) itt eon-nal csak a halozatfejlesztesi hozzajarulas 144.000Ft + az eon megkoveteli mostmar hogy az orat szekrenybe tegyek (hiaba van alapbol szekrenyben panelokban) + cserelni kell a foldkabelt (vagy hogyishivjak, ami a panel pincebeli nagyszekrenyetol jon fol hozzam es akkor mar csak be kene huzni a rendes foldet is)
    - indukcios fozolap + elektromos gozfunkcioz suto + beepitett kombi huto + beepitett mikro + fali dontott kurtos paraelszivo (amivel meg szenvedek mert panelben a kivezeto nyilas eleg szerencsetlen, DIY atalakito kell :( ) + konyhapult vilagitas + fovilagitas
    - eloszoba vilagitas + halozati szekreny sajat korre GK elotetfalban

    asszem ennyi ;]

Új hozzászólás Aktív témák