Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    válasz macilaci78 #101956 üzenetére

    Üdv!

    Fent a régi foglalat, a vezetékek csavarral rögzíthetők. (Fehér nyilakkal jelöltem a képen) Ez faékegyszerű.
    Alatta az új foglalat de itt nincsenek csavarok. Hogyan rögzítem a két vezetéket? 30 éve ilyen még nem volt.

    (Egész pontosan ez az új, itt vettem: [link] )

    (BTW az új foglalat összepattintós, 2 darabra jön szét ha kívül oldalt a két füleket egyszerre kihajlítom. Ehhez minimum 3 kéz kell.
    A régi az még a jól bevált csavarós foglalat. Ha szét akarjuk tekerni a foglalatot akkor csavarhúzóval bele kell nyúlni* a foglalatba, befelé kell görbíteni a villanykörtét oldalról érintő érintkezőt, ha úgy tetszik a foglalaton belül az oldalsó érintkezőt.
    Annak idején zseniálisan kitalálták hogy az oldalsó érintkező a betekerést engedje a kitekerést viszont akadályozza, gyakorlatilag lehetetlenné tegye. Bónusz ha szétszedtük akkor 3 darabra lehet szétválasztani. Ami a villanykörte érintkezőit és a vezetékbekötéseket hordozza az kiemelhető. Az új foglalaton ezt nem lehet kivenni.

    Beépíthető nyomókapcsolót alig árulnak már, foglalatból csak ezt találtam. Ha ez a fejlődés ez nagyon szomorú. Ez a szép új világ.)

    (* Bármilyen az elektromos hálózattal kapcsolatos szerelés életveszélyes. Senki se csinálja, bele se kezdjen, akiben bármilyen kétség van, alkohol vagy más tudatmódosító hatása alatt áll.)

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák