Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #67887 üzenetére

    Akkor ragaszd egy retegben es dubelezd be rendesen, mert a csempenek van sulya
    En anno vettem direkt gipszkartonragasztot, de az nagyon gyorsan szarad, ha rosszul rakod fel annyi, es mozgatast se toleralja, egyik szaki csemperagasztot javasolt, o azzal szokta ragasztani, max annyi, h valamivel kitamasztod amig megkot

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #67896 üzenetére

    Fel kell dobalni a falra is ragasztot es a kartonra is labdakat csinalni, aztan falon szetnyomkodni utogetessel
    Ez ket emberes melo, ha egyedul csinalod felezd a lapokat, de nyilvan minel nagyobb feluletekbol dolgozol annal egyszerubb tartani a sikot
    Folyekony folia mehet teljesen, illeszteseknel tobb retegben is, en csak a zuhanyzo reszhez raktam mashova nem, nalam nem karton van a frdoben, de konyhaban mar igen egy reszen, ytongra ragasztva
    9,5es is jo lehet, de sztem nem azon a 3mmen mulik:) ala szamolj meg kb fel cmt a ragasztonak es kb ennyi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Mdf csempe helyett kivitelezheto ugye?
    Lesz egy kis konyharesz, kb 1,5m, mindket vegen nyitott, felulre paraelszivo es nehany polc, teteje kiugro lenne esetleg spotoknak, bar lehet vmelyik polc aljan is elferne, ha a munkalap birja a vizet elvileg ez is, alul nem is lenne szekreny, kb mosogep, mosogatogep, max a szifonnak valami takaro resz, de az elotte/alatra levo reszeket mar nyitva hagynam, ugy eleg homogen lenne a munkalappal es "mdf csempevel"
    Dekoruveget mar lattam par helyen de ilyen megoldast meg nem, mekkora max szeles van ezekbol? Ha 60-70cm akkor oda mennenek a polcok legrosszabb esetben

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #67913 üzenetére

    ha annyira ramaty, nem lenne egyszerűbb kiszedni és kartonból vagy ytongból megcsinálni újra?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz M43g #67940 üzenetére

    nem irigyellek, én maradnék a gipszkarton ragasztásnál, esetleg annyi beleférhet, valami fém profilt két oldalra felfúrsz, sokkal könnyebb lesz síkba hozni a lapokat, ha burkolva lesz akár maradhat is, csak rozsdamentes legyen
    egyébként teherhordásától nem kell túlzottan félni, nálunk 8-10-es falon villany bojler volt egyik oldalt, másikon konyhaszekrény, eredetileg valami 200 literes bojlert tartott az a fal, igaz 50 év alatt lett benne dőlés rendesen, de egyáltalán nem kizárt h már gyárilag úgy volt ( : szekrények súlya nem olyan hatalmas felül, nyilván nem féltéglát kell majd belerakni:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #67953 üzenetére

    nekem is ilyen infrás fűtés lehet akabátban, csak engem melegít direktben :d
    felettem levő lakást burkolják meajd laminálttal, alatta meghagyva a párnafa-deszkák-parketta triót, azt mondta a bácsi nem fog nyikorogni, esetleg mozogni mint eddig...na kíváncsi vagyok:)
    ha tényleg nem nyikorog akkor én se bántom, 3 centis hajópadló és akkor korrekt, viszonylag síkban van és annyi fával már hőszigetelés is talán elég lenne - de sztem nyikorogni fog :d -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #67956 üzenetére

    sztem is, pár hét és kiderül, nagyon meglepne ha mégsem nyikorog majd ( :
    akkor marad párnafa-osb-hajópadló verzió, meg kis salak takarítás, ezzel a nyikorgással én sztem nem tudnék együtt élni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Akcept #67972 üzenetére

    sztem oldd meg külső panellel, szépek az új elektromos radiátorok, nálam is azok lesznek - ha az elmü is úgy akarja ( : - és akkor olyan burkolatot raksz amilyet akarsz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Akcept #67994 üzenetére

    klíma lesz nálam is a fővonal, de fürdőbe biztos megy egy elektromos radiátor meg sztem konyhába is, nappaliba is ha nagy hideg van tudjon kompenzálni, ilyesmikből akarok majd venni
    külön jó h fürdőbe is van már törölközőtartós megoldás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BullZeye #68009 üzenetére

    festékekkel a tapasztalatom, a legmárkásabbakon se az volt amit mintán mutattak, mondok jobbat, egymás mellett két uo-nál a saját mintájának más színe volt ( :
    az a biztos ha a vmilyen falon kipróbálod - legrosszabb esetben azt a részt utána lecsiszolod meg újra alapozod -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BullZeye #68012 üzenetére

    Ertem mire gondolsz, en csak jeleztem, sokszor sajnos semmit nem jelent a kirakott minta
    Ha 100%ra akarsz menni probafestes - ha az elkepzeles nagyjabol megvan a kivant arnyalatot mar nem annyira veszelyes osszehozni sztem -
    Szaradai ido meg ebben a melegben max 1 nap, de lehet pat ora alatz kiszarad egy reteg

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lehiñito #68016 üzenetére

    ez meg amásik, járólapok és csempék színei is teljesen mások egy multiban mint a lakásban, ha nem kapnak kinti közvetlen fényt akkor csak találgatni lehet mi is az pontosan:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    gerendák közé, párnafák alá milyen granulátomos hő és hangszigetelő lenne jó?
    keresgéltem tegnap egy órán keresztül, amit találtam olcsó és kis tömegsűrűségű a perlit, de abból is vannak spécibbek és drágábbak, annak m3-e kb 20e ft és valami 50kg/m3, de leginkább párnakitöltésre ajánlják
    találtam egy direkt födémhez való anyagot, de abból 2 m3 is 180e ( :

    szerk: parketta és alatta levő deszka elszállításról már nem kell gondoskodnom, elviszik tüzelőnek:) gyakorlatilag a salakból kell kiszedni 10cm-t ha nem is mindet, kb 1-5-2 m3, annyi töltőanyag kellene

    _ha valakinek van kandallós ismerőse a csoda cserépkályhát ingyen elviheti ha elbontja_

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #68031 üzenetére

    :R pedig ilyesmi kalkulátoros oldalon néztem tegnap csak egy másik anyagot, az volt pöppet drága
    ezen nem tudok elmenni, kalkulátoros résznél 2 m3-re azt mondja 72kg, leírásban pedig 500kg/m3

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #68044 üzenetére

    én valahogy nem tudtam rajta elmenni
    nekem elég a födémszigetelő? - gondolom az a hőszigetelő -, a vakpadló ne dübörögjön
    majd méregetek milyen vastag osb fér el és milyen hajópadló
    2,5x10-es párnafákat gondoltam, max 50cm-re egymás széleitől, és fölé 2,5-4cm-es osb, utána 2-3cm hajópadló, ahogy adja magát a konyhához viszonyított beton síkja
    valamilyen fémprofillal nem lehet kiváltani a párnafát? az biztos nem recsegne ropogna ( :
    salak ha nem ganés nem fogom nagyon bántani, de a legrosszabbra készülök fel ( :
    linkelted melyik boltban dolgozol de nem találom, úgy rémlik ott nagy választék volt hajópadlóból
    a szoba 5m hosszú, ablakra merőlegesen raknám őket, találtam 5m-est, azok közvetlen egymás mellett kivitelezhetőek eltolás nélkül? vagy mindenképpen eltolással kell rakni őket mintha eleve kisebb méretűek lennének?
    olvastam a teknősödésről, minél nagyobb annál jobban előjöhet, kérdés masszív osb alátéttel mennyire valószínű ez? terhelést nem kapna, csak néhány könnyű bútor lenne rajta
    - illetve az ablak alá kell majd új dobogót építeni, kb 1m hosszan jön le ferdesíkban egy beton az ablak aljától, az alattam levő pincének a bejárata miatt, de most csak 1cm-es mdf-ből van összerakva, nem atom stabil, ezt érdemesebb ráépíteni a födémre közvetlen? legalább 2 cm-es mdf-ből, belül kőzetgyapottal szigetelve, mozgatva sztem nem lenne -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Ace Ventura #68049 üzenetére

    a lazúrnak az a lényege kidobja a fa erezetét és hibáit, ha b-c kategóriás deszkákat vettél azon nem segít max olaj festék

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BullZeye #68051 üzenetére

    én se találtam csak egy nagykernél talán

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #68063 üzenetére

    hozzám ilyennel jönne a szomszéd jaj de gyorsan menne tovább:d
    meg kell nézni másik konnektorban, amiről pl mosógép megy, ha mosógépet elviszi mikrót is fogja

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #68105 üzenetére

    ha régi ház lehet nincs áthidaló, max maga a keret, jobb esetben még afölé egy deszka
    nálam is úgy van, 45-ös tégla fal köszöni jól van több mint 100 éve:) nem tudom h csinálták meg, de jól:d
    nálam meghagyták a gyári tokot és abba ment új műanyag nyílászáró
    sztem a legegyszerűbb, ha benn hagyva a régi tokot két oldalról vagy ahova szeretnéd az új ajtót akár egy oldalról ytonggal kifalazod - attól is függ fal síkjából mennyire jön ki, ha kjön éppen le lehet vágni azt a részt -, aztán mehet az új

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #68111 üzenetére

    10 centit gondoltam gerendákkal párhuzamosan, a 2,5 meg a vastagság lenne, hogy gerendákhoz rögzítve se essen szét meg osb-ket is rá lehessen csavarozni, ahogy néztem elég sűrűn vannak a gerendák, lesz alátámasztása, de ha tudok majd ott jobban nézelődni akkor kiderül, nyilván ha vastagabb léc kell az lesz
    ha széltől szélig pl 30 az oké akkor úgy lesz, ennek a lécnek darabja első keresésre 800ft volt, ha 10-zel több kell nem az fog földhöz vágni, ha széltől szélig nagy az 50cm, akkor nyilván kisebbre hagyom, jelenlegi megoldásnál bő 1m van a szélek közt

    ha annyival drágábbb a fém megoldás akkor nem erőltetem:) majd körbenézek

    osb vastagságát nem csak léspésállóság miatt hagynám nagyobbra, minél vastagabb annál jobban hőszigetel is, meg annál jobban nyeli el a hangot - ilyeneket olvastam -

    ha fenyő akkor vörösfenyő lesz min, de úgy rémlik pont nálatok láttam széles választékot fából is és árak is rendben voltak - volt ahol vörös fenyő 8e/nm és csak 22m vastag, a kat, van ahol ue. 5e 5m-es és láttam egyéb kemény fákból 5e alatt is nm-t

    ibt nagykert találtam én is, de mást nem, nekem is jöhet elérhetőség:) azt még beépíteném a rétegbe - ugye végleges vastagságok akkor lesznek meg ha bontva van és meglesz a konyha új síkja is, de nagyjából ilyesmi -

    ezt a padló mozgást most nem értem, elég kómás vagyok ( : de majd kipihentem nekiesek
    a lényeg: 5x4-es szoba, ablak a 4m-es részen, erre merőlegesen ha megoldható technikailag is akkor ha találok 5m-es padlót azt raknám, nyilván ha ez mozgás és vetemedés miatt nem jó akkor kisebb darabokból csúsztatva mint pl a lamináltakat is szokták rakni - de kisebb darabokból is ablakra merőlegesen menne, elvileg úgy optikailag nagyít, párhuzamosan rakva kisebbít -
    vizet gyakorlatilag nem fog tudni felvenni, osb3-as lap elvileg vízáló, de párnafák alá még biztos kerülne egy vastag fólia, az alá a födémkitöltő és párnafák közé is, aztán osb, osb-re meg ez a csoda lépéselnyelő amiről beszéltél
    falak nem vizesek, jelenlegi ég tudja hány éves parkettának sincs sehol pici korhadása sem
    - klímával v légterápiával pedig szabályoznám a benti párát is, nem pont a padló miatt, de ha annak is jót tesz külön öröm -

    dobogó most is lépcsős, majd lefényképezem, jó lenne de 1cm mdf arra kevés h rálépjek ha úgy van, ahol összecsavarozták egymáshoz a vízszintes szakaszoknál csavaroknál már ki is szakadt a lap
    az egy ülő rész lesz, most is jó rajta ülni ( : teteje meg design, virág ilyesmi, valamivel burkolni akarom majd, talán dísztéglával, de az még képlékeny
    oldala meg polcós tároló lesz megvilágítva, ha már a lakás kényszerű tartozéka megpróbáljuk a legjobbat kihozni belőle

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #68130 üzenetére

    annál olcsóbb megoldás nem lesz amit mondtam, statika is rendben lesz - eddigihez viszonyítva - esztétika is, és még az ár is ( :
    nálam is van belül egy ajtó, tok marad áthidalós történet miatt, szerencsére masszív egy dög, nem is értem h bírt ki ilyen állapotban bő 100 évet, meg a külsők is, belsejér4e meg csináltatok fából két ssok kazettás üveg szárnyat - ha infarktust nem kapok amikor mondanak rá árat ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #68134 üzenetére

    ahhoz meg kell bontani a vakolatot és alatta a falat hogy lásd
    ne legyen meglepi ha nincs áthidaló, de akkor sem ha az ajtó teljes szélességében van kiöntve betonból és a tokokon 30cm-t túlnyúlik, láttam olyat is, izgalmas volt olyan falnál ahol az egyik oldal kémény volt rögtön az ajtó mellett ( :eredeti terv az volt h kimegy, de maradt, kb 2m-es ajtó volt ott, 5 ember se tudta volna kivenni, vésni meg nem lehetett volna szétesik a ház, inkább átalakították a tervet:)

    macilaci78 nem sokkal drágább a vastagabb osb és csak 20nm-ről van szó - szerencsére:) -, de majd ahogy adja magát
    ha kell akkor persze vastagabb párnafa lesz, jelenlegi valami 2cm lehet, már rábetonoztak nem fogom tudni megnézni - teljes szélességig kibetonozták két oldalt, ha nem tévedek nagyot szegény parketta kínban lesz ha mozogni akar ( :, fölé raknak majd lamináltat -
    túl vastag se lehet a párnafa, mert akkor ugye nem marad az osb-nek és hajópadlónak vastagság, tehát úgy kell csinálni h minden vastagság meglegyen de ne másik rovására
    padlóból meg azt ami jó, ha valami keményebb fa az se baj, vörösfenyőt azért néztem mert az a legmasszívabb fenyők közül - színe is tetszik -
    pára tiszta, kiindulási alap a jelenlegi parketta ami nagyon egyben van, klíma biztos lesz, ha nem is lehet belőni mindig állandó értékre a páratartalmat de a lehető legkisebb mozgástér meg lesz oldva

    új infóm van, elvileg gerendák közt van tégla is boltívben, és azon salak - ha mázlim van nem vizes és nem kell bántanom túlzottan:) -

    mindenesetre köszönöm az eddigieket és mindenkinek, már két héttel ezelőtti állapothoz képest sokkal tisztábban látok...:)

    szerk: Lauda nálam is úgy csinálták meg és rendben van, ha gondolod csinálok majd képet
    bejárati ajtó bajos, mintha meglenne süllyedve pántoknál, csukásnál kicsit emelni kell és zárásnál is de ott jobban - mióta el kezdtem használni azóta sokkal kevésbé -
    állítólag pántok alatt lehet állítgatni, de lövésem nincs még nem jutottam oda
    én majd a megmaradt fa felületeket lecsiszolom és lefestem aztán szép is lesz, azt a részét nem csinálták meg
    redőnyből nem tudom alut érdemesebb-e a jelenlegi fa helyett, egy bajom van vele, irdatlan nehéz még nekem is felhúzni/leengedni, 1,7m széles és kb 1,8 magas, redőny pedig egyben van
    - másik a tok, sztem ott sok por bejön, meg hőhíd is van -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #68143 üzenetére

    majd megadom a volt tulaj számát, az ő kéményseprője mindenre azt mondta h jóóóóóóóóójazúgy' ( :

    jah, ma hív a tag, mivel nem hagytam békén azóta sem a béleletlen kéménnyel és a szabálytalanul bekötött eszközökkel, na most odáig jutottunk szerez nekem valakit aki kibéleli a kéményt, 300e ft-ért - fsz-ről, 3 emelet + tetőr fölé, emeletek födémmel együtt 3,5m - , majdnem beleröhögtem a telefonba...de azért mondtam küldje, kíváncsi vagyok, felettem harmadikon majdnem fél millióért bélelték tetőszint fölé a kéményt, de biztos ők voltaka hülyék meg a többi szomszéd is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lauda #68146 üzenetére

    Egyaltalan nem azert monftam h dobd ki a tokot, csak elmondtam nekem mi a nyugom az eredeti redonnyel
    Sok por, hohid, nehez
    Belulre akarom megoldani a tokjat a regi helyere, tobbit gyapottal, ahogy neztem boven vannak olyan gyapotok amik kilovik a hohidat, v xps lap, sok lehetoseg van, azt nem tudom meg alu v muanyag, a fanak a masszivsaga tetszik, meg azon nem sut at a nap mint muanyagon, de a fentebbiek miatt inkabb cserelnem

    Szerk: BRIKLY csak poenvot', ha.ismernek se adnek meg ilyen nevet, en se szeretrk sok jogszabalyt, de nem is szeretni kell oket hanem betartani - no jo, van amit lehet es erdenes kiekerulni kiskapuval, se sztem ez pont nem olyan -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lauda #68161 üzenetére

    nem tudom mennyi port enged be, a züllői' útról nyílik az utca kb 20m-re onnan, azért ott kinn durvább de jut ide is
    azt tudom elég sokszor cseréltem a domestosos vizet mikor belülről mostam a redőnyt, és már nem fekete víz folyt le ( :
    lehet a nyitott ablak engedte be rá, de gyanítom jut a tokba is
    én is "mobil" szigetelést tervezek bele, ha gond van hozzá lehessen férni
    és nyilván alu lesz, az h nem világítja át a nap az kb megfizethetetlen ( : teljesen más mint egy műanyag redőny, nyilván drágább is, még nem néztem

    BRIKLY nálam villannyal lesz megoldva, macerás lenne itt is a gáz, nagy eséllyel klímával, hát nem olcsó egy értelmes de legalább drága:d
    tegnap épületgépész azt mondta, ha bélelve is lenne a kémény akkor se lehetne benn kazán sehol, mert lakótéren kívül kell elhelyezni, feletem is kondenzációs kazánt építenek be harmadikon, de az zárószint, pedig ott bélelt a kémény ( :

    macilaci78 közben eszembe jutott, nem lehet közvetlen gerendákra rakni az osb-t? persze azt az optimális esetet figyelembe véve ha egy síkban van a tetejük, gerendák távolságát még nem tudom, de nf-es lapokkal beborítom 15mm-es vagy 22-es lemezzel, aztán arra még egy réteg 15-ös lemez 90 fokkal elforgatva
    technikailag ez így nem jó? dübörögne vagy mi lenne a gond? jelenlegi parketta alá nyilván kell alátét léc meg párnafa, de az osb nagy teherbírású és teljes felületen ott lesz, így elforgatott két rétegben meg kb azt is vígan bírnia kellene bárhol mozgás nélkül ha ugrálok rajta
    mdf3 elvileg vízálló és alá még menne egy erős fólia is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #68191 üzenetére

    ez jó hír:) ha nem kell nem párnafázok
    feltárás után derül ki mit tudok rakni a gerendák közé, egyáltalán mi lesz ott, csak eszembe jutott ide mért kellene párnafa ha a sík adott, eltolást értem, azt mondjuk nem, mért stabilabb úgy mit elforgatva?

    elvileg salakkal van feltöltve, tegnap beszéltem a felújítókkal, szobát nem bontották de konyhát meg fürdőt igen, ott volt sitt is rendesen és a gerendák alja legalább egy soron biztos h téglával van kirakva boltívesen
    - tegnap tudtam meg, h ezt a boltívezést anno nem a design miatt csinálták, hanem így áthidaló nélkül is meg tudták oldani a nyílászárókat, és gerendákat is, vagy egy komplett pincét, én is jártam teljes boltívesben, nem adta ki az eszem mi tartja ezeket össze alátámasztás nélkül, pedig csak a fizika...:) ma is használnak ilyen gerendákat, mindig tanulok valamit:) -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DoItYourself #68199 üzenetére

    enyém is hibát jelez, néha leáll utolsó fázisnál centrifugánál, előlapján láttam egy szervizablakot alul, gondoltam lecsavarom, de gyorsan vissza is csavartam mert megindult valami víz ( : lövésem nincs mit kellene alá tenni mert szinte padló szinten van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz macilaci78 #68202 üzenetére

    lakással együtt vettem:)
    gázsütőben tepsi nem volt:d
    ellenben legalább szivárgott a csőnél a gáz:d valami szerencsétlen a konyhapult síkjáig vitte a bejövő gázt, azon volt valami nyomoronc cső nyomoronc csatlakozóval, amit ha mosógép kicsit is táncolt ütött a konyhapult

    párszor kiállt utóbbi mosásoknál hibára a legvégén, de lövésem nincs mi mit jelent a ledeknél, nem ismerem, csak tippeltem h ilyen nyűgje van, ha lesz valami kotlám' ami aláfér majd megpróbálom leengedni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lauda #68206 üzenetére

    ez tiszta, de máshol a műanyag közel sem volt ennyire ganés, persze kérdés mikor takarították utoljára...:)
    igen, én is hasonló elven gondolom megoldani, alu redőny pici tokban elfér, többit meg szigetelem
    most két üveges ablak van, elég jól hő és hangszigetel, de ha úgy lesz pénz cserélem majd 3 rétegűre szép vastag üveggel, így h csaka szárnyakat kell nem jár piszokkal

    szerk: sketchifun energetikai kedvezményt kérhetek én is ha a gázt kidobom és csak villannyal fűtök?
    éjszakaira kérhetek 32a-t alanyi jogon mint a nappali 32? kérdezhettem volna hamarabb is ( : ha bojler mehet onnan talán a klíma is, de passz

    BRIKLY nem az a pár db cső lesz a drága, annál is inkább mert ha jól tudom már ott is a roppantós megoldással dolgoznak, nem kell hegeszteni, flexelni a csöveket, sokkal gyorsabb és olcsóbb, de emellett elvileg jobb minőségű is
    a kazán a nagy pénz, a terveztetés és a szerelés, meg persze a radiátorok, az h most te 1-2 dolgot kivésel kb azt mondják semmit nem segít, persze arra szoktak hivatkozni az árnál vésni és faragni kell ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BRIKLY #68224 üzenetére

    nem kell érteni, ez az előírás, nyilván senki nem szereti kifizetni, ez van, valaki kitalálta, állambácsinak v valakinek + zseton
    kazánon meg mi kerül többe? lehet semmi, csak nagy rá a kereslet, azzal se tudsz mit csinálni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #68245 üzenetére

    vezéreltre mehet a klíma is, és kérhetek a nappali 32 mellé +32-t? az elméletileg teljesen külön vezetéken megy ha minden igaz, és ha nem tévedek nagyot azt nagyon kevesen használják a házban
    elmü-s leányzó azt mondta a +16a vezérelt is alanyi jogon jár, annyi eszem nem volt h megkérdezzem a +32 is járna-e:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csemberlen #68248 üzenetére

    ezt jó tudni :R
    és jól gondolom h teljesen külön vezetéken/rendszeren megy a vezérelt, tehát semmi köze a nappali hálózathoz fizikailag sem? vagy csak bejövő ágat kettébontják és két külön ágat kap?
    mostani óra valami fémlapra van szerelve, lakáson belül, de új digit. óra
    felettem harmadikon régi óra de közvetlen falra szerelve
    mérőhely így nyilván benn lesz, szóval kb egy másik óra kell mellé - minden lakásban benn van -, mondjuk ilyet még nem láttam

    szerk: h tarifa amit köznapi nyelven éjszakainak hívunk, amiről pl a bojler is megy és csak pl 22-06-óráig számol kedvezményesen? - hasra ütöttem -
    az valami 24ft, sima meg 40, nem mindegy

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #68251 üzenetére

    átfogalmazom:
    éjszakaira milyen eszközöket lehet kötni és az milyen tarifa? néztem elmünél de éjszakai nincs
    ebből melyik az?
    A1 kedvezményes árszabás
    A1 normál árszabás
    A2 árszabás csúcsidőszak
    A2 árszabás völgyidőszaka
    B árszabás
    B GEO árszabás
    H árszabás
    éjszakainál villany bojler tiszta, de klíma is mehet rá - ha teljesíti az előírt paramétereket amennyiben van olyan - ? ha igen elektromos radiátor is? és még mi? elektromos főzőlap, sütő?
    és jól gondolom két különálló fővezetéken jön be a házba? vagy csak a bejövőt kettéosztják két órával?

    szerk: gáz órát ha le akarom vetetni és a külső falon levő csatlakozót levágatni az fizetős? - ha nem tévedek nagyot igen:) - belül is útban lesz és a külső vezeték meg a klíma beltéri helyét nagyon beszabályozná, de egy vágás és már lenn is vagyok a fő rendszerről

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csemberlen #68253 üzenetére

    de én a klímával fűtenék is, és nyilván télen nem hűtésre nem használom, de nyilván ha nem engedélyezett akkor nem
    külön vezetéket értem, tudom, a kérdésem az utcáról is külön kábelen jön az éjszakai delej, vagy közös kábelen és csak belül van külön mérőállás és onnan különálló vezeték?

    sketchifun h tarifa oké, de azt igényelni kell, vagy hasra ütnek és megmondják ki mibe kerül?:)

    gerisz23 már egy ideje oknyomozok klímás fűtés terén, több ismerős is előkerült aki kizárólag azzal fűt, egyik 80nm-es házat 40nm-re tervezettel évek óta, 200e ft-os klíma
    beszéltem elismert klímás szakival is, kb mindegyik inverteressel lehet fűteni, amelyiknek nincs megoldva a csepptálca fűtése azt meg kell oldani, jó minőségű fujitsu, toshiba, gree, daikin ilyen célra már van 300e ft alatt bőven
    annyi csavar van, az alapgaranciát nem engedik bővíteni, ezeknél 3 év alapgar van

    klímát ígyis-úgyis kell takarítattani és ígyis-úgyis lenne, nem meleg nagyon a lakás de lehetne picit hűvösebb ha kánikula van, ezenkívül tavaszi-nyári időszakban párátlanításra is remek, + van ami tud légterápiát is, porszűrés, szag közömbösítés, de mivel a gáz macerás én ezzel is fogok fűteni - egyrészt kényszerből, másrészt ha lehetne gáz akkor se azt választanám -, 45-ös téglafal, új nyílászárók

    szerk: esetemben 36-7 nm-ről van szó, egy értelmes 3-3,5kw-os klíma bőven sok - ismerős ekkorával 80nm-t fűt -
    de ha a feltételek adottak és lehet elektromos radiátort külön mérőre rakni boldogabb lennék ( :
    fürdőbe mindenképp akarok egyet, nappali vagy konyhába is kiegészítésnek, attól függően hova tanácsolják a beltérit majd

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zoli03 #68265 üzenetére

    ha olyan van be tudom kapcsolni rá, attól h egy fok korrigálást állítok neki párátlanítást tudja csinálni

    most megnézegettem a leírást és beszéltem szakival, nekem elvileg az alap lakossági mellé h tarifa lenne a legjobb, erre lehet kötni bármit ami előírásnak megfelel, klímát is
    október 15. – április 15. - eddig számol most 23ft-tal, egyébként meg a normál 40ft körülivel, de elektromos radiátornak meg klímának fűtésre tökéletes, bojlert meg fél évig normál tarifával használnám erre kötve, másik fél évben viszont a kedvezményessel
    - most már csak radiátorokat és bojlert kell csekkolni h azok is megfelelnek-e az előírtaknak -
    és így meglenne 2x32 a két külön órával "alanyi" jogon, tehát felár nélkül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zoli03 #68270 üzenetére

    oké, ez az előnye kiesik, bár amit kinéztem lehet tudja önállóan is, passz, nem az a mérvadó

    melyik értéket kell nézni? jósági tényező? scop?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zoli03 #68277 üzenetére

    amit kinéztem közelebb van a 300-hoz az biztos és elég sok mindent tud

    no de a lényeg:
    felhívtam az elmü-s oldalon a tarifáknál megadott számot, valami versenyhivatal jelentkezett be hosszas automata után
    adott egy számot, az már jó volt
    H taria: elmüs oldalon kb semmi nincs feltüntetve, humbug az egész, kérdeztem az üfsz-es van-e hivatalos tájélkoztató a pontos eszköz paraméterekről: nincs ( :
    majd az eladó meg az üzemeltető megmondja...lol ( :
    az is kiderült, csak hőszivattyús rendszerhez gényelhető, más eszközhöz nem és csak fixen kábelre kötött eszközzel kb ua mint a b geo - azért felolvastam neki mindkét leírást, b geo-nál ott van, h-nál semmi ilyen nincs
    -
    a villanyszerelő mást mondott, de elvileg ez a hivatalos, majd holnap személyesen kérek erről valami dokut meg mailben is, de gyakorlatilag uo. vagyok, klímás fűtés, engedélyezett és pont a fűtési időszakra lesz kedvezményes az ár, bojler meg megy normál a1-ről és ha rá kell segíteni elektromos radinak a fűtésre akkor majd az is, összességében így jövök ki legjobban, bojler 1 évben nem megy annyit mint klíma nagy hidegben 1 hónap alatt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gerisz23 #68281 üzenetére

    nézz be a klímás topikba, ott is írta a régi ismerős h 80nm-es házat fűt vele
    már egy ideje oknyomozok a témában jah ( :
    ajánlottak ott egy tagot, windyt, sztem írj rá, ő profi
    évente max takarítani kell, passzolok, 5-10e ft
    felhasznált áram meg a nyilván a hidegtől függ télen és hány fokot akarsz benn, + az adott klímától mennyire hatékonyan dolgozik, de itt is van aki hasznűlja írta többször, és nem rosszul jön ki belőle
    sokat fejlődtek a klímák is elmúlt években
    én ezt néztem ki pl, sok mindent tud, párátlanítást külön írja, lehet hűtéstől független is tudja légszűréssel, nincs csepptálca fűtése, 10-20e ft profi módon megoldva, de van ott 200e gree ami alapból tudja - az is jó gyártó klímák terén -
    aztán ha olcsóbb is megfelelő olcsóbb lesz, windy toshibát ajánlott, ár/értékben jobb, de még nem beszéltünk konkrét típusról

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #68286 üzenetére

    igen, ezt mondták telefonban is, de könyörgöm, ezt hivatalosan nem tudják publikusan specifikálni, kvázi titkos?:)
    ha éjszakait akarok az is dupla óra nem? mennyi az a szekrény?
    lefényképzem már most milyen megoldású az óra ( :

    szerk: itt már van 33e-től henkel dupla órás szekrény, nem kaptam még pontos árajánlatot a bekötésre, de nagyságrendileg sokkal több mint ez a szekrény - sajnos -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #68291 üzenetére

    olyan jó amikor többen mást mondanak én meg ehhez nem értek:)

    sketchifun ezzel együtt eddig 190e körül lenne csak az h legyen egy standard 32a-s meg egy h-s 32a-s órám alanyi jogon, remek ( :

    szerk: anno egy öreg bácsi azt mondta konnektorra, kapcsolóra, hogy anyát vegyek, anya csak egy van ( : ha jól rémlik valami magyar termék, hát a bácsi el kezdett beszélgetni a régi mm falas kábellel az egyik kapcsolónál, úh. nem vele csináltattam a villanyt és anyát se vettem...:)
    legalább értelmes dolgot mondott?

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #68294 üzenetére

    baumaxból lett valami, masszívnak tűnt, enyhe barna színben, azóta sem színeződtek el és könnyű volt szerelni, van még egy fél szatyor ( :

    sketchifun
    nem volt hozzá szerencsém, de ennyivel is többet tudok

    csibor fentebb volt róla szó, ház v lakás?
    amennyire én tudom, ma beszéltem villany mesterrel, standard 16 v 32a + H _vagy_ vezérelt, a kettő együtt nem, tehát max két óra - mindegyiknek külön kell értelemszerűen - és két fázis betáp
    ehhez csak a doboz 30-40e ( :
    nálam fsz-i lakás, kaputól nekem kell megoldani, 140 körül mondta a szerelő kábellel, akkor még doboz nélkül mert több tarifáról nem volt szó - ha jól rémlik akkor ha terveztetni kell, de első körben leokézott mindent az elmü vezéreltnél, csak azót már h-t akarok :d
    ez pesti falu, nagy eséllyel ha máshol kell olcsóbb valamivel

    szerk:
    BullZeye
    nekem hasonló gond téglafallal, kb 12cm-em van megoldani
    falra 6 v 8 rockwool xd gyapot, elé 1-2cm légrés, zárónak 2x12,5mmm rigips blue acoustic - a standard 12kg helyett ez 30kg/tábla -
    ezt így nem érzem felesleges pénzkidobásnak, hő és hangszigetelés + "tűzfal"
    kaptam más alternatívát, de számottevően az se lehet olcsóbb, még nem jutottam oda h megnézzem

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fero02 #68322 üzenetére

    regisztrált szerelő mondta, aztán az ügyintéző is, éjszaka megtaláltam lehet az is
    "A felhasználó egyéb fogyasztói berendezései miatt a „B” tarifára (éjszakai áramra) is igényt tarthat, illetve azt megtarthatja, ebben az esetben a mérőhelyen mindhárom tarifának (A1, B és H-tarifa) külön mérőberendezés kerül felszerelésre."
    még beszélek 10-20 emberrel, és az egymásnak ellentmondó és egyező információkból meg amit összevadászok meg is lesz a megoldás ((( :

    viszont amire nem jövök rá, mi a különbség a b geo és h tarifa közt
    villanyszerelő h-ra azt mondta mehet arra is bojler, klíma, elektromos radiátor
    ügyintéző szerint klíma oké, többi nem
    olvasgattam, hőszivattyús megoldásokat ír mindkettőnél, klíma oké, ugyanakkor bojlert pl nem tudom hova sorolja, rákerestem bojlereknél, majdnem mindnél azt írja hőszivattyús
    ráadásul ez a két tarifa kb ua, h csak fűtési idényben olcsó, b geo pedig napi 20 órát ad, de más különbséget eddig nem nagyon láttam, és a 4-es jósági tényezőn kívül mik az előírások - ami 3-as, de mindenki 4-est mond -

    klíma menne h-ról, pont fűtésnél olcsó, oké
    bojler menne sima b-ről - éjszakai -, oké
    többi cucc a1-ről
    viszont ha vmelyik kedvezményes csomagba mehetne elektromos radi az se lenne rossz, igaz max 2 lenne és egyik nagyon kicsi a fürdőbe, másik csak rásegítésnek ha nagy hideg van, e jó lenne ha lenne

    szerk: ha b geora mehet klíma és bojler az lenne a legjobb, így nyáron is olcsóbban menne klíma és külön éjszakai nem is kellene - ha napi 20 órát él az még télen is elég fűtéshez -
    "B Geo tarifa: vezérelt csatlakozási ponttal rendelkező fogyasztóknak, hatékony fűtési, hűtési és meleg víz előállítási mód egyben"

    szerk: BullZeye ém se örülök neki, többi fal 45cm, egyik oldalon következő épület miatt 1m, egy db közvetlen szomszéd meg 6-8 centire...( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #68326 üzenetére

    remek:) ügyintéző valami napelemes kiegészítőt mondott, aztán ennyi, kíváncsi vagyok maiak mit mondanak ( :
    marad a h kérdése
    klíma elvileg biztos, elektromos radi ha jól értettem nem, viszont a bojler?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Akcept #68336 üzenetére

    milyen vastag?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #68339 üzenetére

    nem kellene egy kicsit bővítemi a 0. hsz-t? sok értelmes és értékes info elhangzott itt a közelmúltban is, ez az energia bővítés is kész kabaré, mindenki mondott mindent, rendesen oknyomozni kellett, árat illetően is ( : és ez sokakat érinthet, ahogy a különböző tarifák és azok "ötvözése", de régi salakos betonfödémekről se sok van a neten, árammal fűtés/nem fűtés, hogy? hő-hangszigetelés is érdekes és jó altarnatívák voltak és lehetne sorolni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #68341 üzenetére

    több hsz ez, de macilacinak van egy nagyon jó hajópadlóról és födémről
    villanyt, klíma fűtést meg összeszedem aztán bemásolod

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    kicsit matekoztam, ha már téma lett a klímás fűtés, kezdek képbe kerülni
    klímás topikban majd megerősítenek/cáfolnak jól számolok-e
    35-40nm-es lakáshoz megfelelő 3,5-4kw-os fűtési teljesítményű klíma - feltételezve nyilván h kvázi minden egyben van és nem erősen elszaparálva ajtókkal ha egy beltérit veszünk alapul -
    ehhez viszont csak max 7-8-9a kellhet konnektrorból klímától függően, tehát max 2kw - ha tényleg nagy hideg van és tartósan - legyen 9a és egy napból számoljunk 22 órát, az napi 1e ft lekerekítve h tarifával 24ft-tal számolva - /2kwx22órax24ft/
    az 30e ft havonta -10/-15 fokos hideget feltételezve minden nap
    átlagos hónapban amikor csak hideg van, 0 és -10 fok közt havonta 20-25e ft közt van kb a fűtés így, az sztem elég korrekt, -5 és +10fok között ingadozva kb 15e ft körül, - pontos értékek nyilván a ház/lakás adottságaitól nagyban függnek és a klímától is, de ez kiindulási alapnak jó szerintem -
    összegezve se bekerülésben sem üzemeltetésben nem vészes a klímás fűtés kisebb lakásoknál h tarifával - megint más kérdés, ha társasház közös hálózata olyan gatya mint ami nálunk is van, egyedileg kell/het megoldani a kaputól mérőhelyig történő kábelezést és kivitelezést amit csak regisztrált villanyász csinálhat az + ktsg, de legalább egyszeri és 16a bőven sok - az akár 80nm-es lakáshoz is elég -
    fűtésre alkalmas minőségi klíma már bőven van 200e-ért, onnantól meg ki mire esküszik, extra funkciók, légterápia, wifi, extra halk üzemmód, öntisztítás stb

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz föccer #68346 üzenetére

    40nm-re tervezett klímával fűt régi ismerős 80-as házat, de ez csak kis kb matek volt, majd jön klímás szaki és felméri
    kaptam tőle egy hivatalos álláspontot és egy nemhivatalost ami "csak" gyakorlatban működik:)

    sketchifun ez a legrosszabb esetet volt hivatott feltételezni, aminél gyakorlatban csak jobb lehet
    ha jól vettem ki, a scop egy átlagérték, megint csak erősen függ az időjárástól és a ház/lakás paramétereitől
    értem mit jelent, adatlapokból számolgattam
    - jó az ha scop4 a klíma, de ha mellette az van h max áramfelvétel 4kw-nál max 9a - és ha ez az érték nagy hidegben tartós, máris túllépte negatívan a scrop4-et, viszont mivel átlag ettől teljes szezonra igaz is lehet -
    jut eszembe b1 geo, fentebb említetted csak geo eszközök mehetnek erre, sehol nem találtam még ennek nyomát, annyit ír jogszabály is kitételnek h hőszivattyús megoldás legyen akár fűtésre, akár melegvíz tárolásra, - h tarifánál annyi van, h napelemes rendszer keringetője pl ráköthető kisegítésnek, vagy klíma/fancoil ilyesmi kisegítő hűtés, _ha_ az az eszköz gyári tartozéka -
    b geot felület fűtéshez/hűtéshez ajánlják, h-t pedig jellemzően léghűtésekhez figyelembe az épület adottságait

    pjen
    az h mi a menete teljesítmény bővítésnek, mennyibe kerül, milyen tarifák vannak, mikre lehet őket használni nem féligazságok, klímás még csak elméleti dolog, de ez se féligazság, a legrosszabb esetet feltételezi ahogy benne is van és 1 hónapra vetítve mikor -10 és -15 fok közt változik a hő, azt is hozzátéve _pontosan_ adott klímától, lakás/ház paramétereitől függ
    - féligazságok itt röpködtek a topikban -
    "innen-onnan összehordott" infok fele már jogszabályokból van, többi része azoktól akiknek ez a munkája
    - így tanultam meg könyvelni is, végén már csak azért volt könyvelőm ha bármi van ő vigye el a baaa'lhéééééééét :d -

    azt kell még kiderítenem a1+h+b1 csak esetemben nem lehet/ne, 3 fázis jön be az épületbe, lehet a villanyász 32a-t két fázison gondolta a jelenlegi 1x16-ról, így kizárásos alapon marad 1 fázis b1-nek vagy h-nak - mondjuk akkor is ha ezt közli tiszta, de ha a feltételek engedik lehet mindhárom, az is 100%, mint ahogy az is, ha valakinek van 16 v 32a a1-e, automatikusan megkapja a 16 v 32a b1-et és h-t is ha a feltételek adottak, tehát 3x32a alanyi jogon ilyen felállásban is megy elmü felé felár nélkül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz pjen #68356 üzenetére

    az is le van írva jogszabályban, és én azt még nem is említettem, de ezért sem kell vele különösöbben számolni, elmü-émász területen elérhető
    az h melyik szolgáltató milyen dobozokat fogad el jó kérdés, ha msz-t teljesítik sztem nem kívánságműsor kivéve ha a jogszabály engedi nekik ezt felülbírálni
    ettől független az igénylés menete nem változik, és nem terveztem gyártót beleírni, ami 100% két órához dupla szekrény kell, 3-hoz hármas, még az is meg van adva milyen sorrendben kell benne lenniük az óráknak
    h tarifánál dugaljozás szolgáltató felöl öngól, ez mindnél alapfeltétel h ne legyen dugaszolható az eszköz - az hogy a "vásárló" javára eltér azt lehet, megint más kérdés ha ez nem szabványos akkor mi van -
    csak az igénylés menetét, bővítés árát, megoldást 1x32a-nél nagyobbra alanyi jogon, attól függően mit is tervez valaki működtetni
    h, b1 tarifa jellemzőit, működését
    de jó h mondtad, ezt is bele lehet venni h szolgáltató függő milyen dobozt fogad el
    azért láttuk mekkora küzdés volt csak az, hogy 32a felett további a-ek mennyibe kerülnek, holott az is meg van határozva, nem kell találgatni
    nekem pl nagy segítség lettek volna ezek, elmúlt héten csinálhattam volna mást is mint h ezeket nyomozzam:d

    szerk: összeszedem majd egyben, nyugodtan hozzátehetsz meg más is, és korrigálhatsz ha valami nem jó, nem kell ott tlegyen nevem az összefoglalóban, csak legyen meg ha már ennyit szenvedtem vele:) és mint láttam másokat is érdeklik/érdekelhetik ezek

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sketchifun #68358 üzenetére

    inverteres cucc pont indulásnál nem vesz fel maximális áramot, legyen bármiről szó, és még egyszer, csak kis matek, _a legrosszabb_ esettel számolva

    de hivatalos, h 32 a-re mindenki alanyi jogon jogosult, van rá jogszabály, és az is hivatalos, hogy egyéb tarifákra is jogosult valaki ilyen mértékben ha a feltételek adottak

    azért "bonyolítom túl", mert ha vakon hiszek a regisztrált villanyszerelőnek, szépen beadom a kérvényt a1+h-ra, holott már elfogadták a1 32-at és b1- 16-ot, h-t kérhetem külön is - és pláne nem akarom lemondani ha nem kell lemondanom róla -
    és azért bonyolítom túl, mert _érthetően_ elmondtam a regisztált villanyszerelőnek miket szeretnék üzemeltetni, és se a h tarifát se a b1-et nem is említette, azt sem, hogy azokat is alanyi jogon megkapnám, de legalább mikor én ezeknek utánanéztem valótlant mondott
    - és ha nem néztem/számoltam volna utána, klasszisokkal rosszabbul jövök ki ezek nélkül, kíváncsi vagyok, ezt ki fizette volna ki nekem:) -
    szóval más ne szívjon az ügyintézők és szakik hülyesége miatt, kb ennyi

    fűtésre jön majd klímás szaki és megmondja h tervezzek, ezek egy ajtóval vannak elválasztva, viszont nem lesz csukva az ajtó - hálórész egy légtérben leválasztva -
    esetemben nappali+konyhát kell fűteni, ezek egy ajtóval vannak elválasztva, viszont nem lesz csukva az ajtó - hálórész egy légtérben leválasztva - fürdőnél ahogy többször mondtam lesz kisegítő önálló fűtés -
    első körben én bejárat mellé gondoltam a klímát, így a szobába is be tud fújni és ott hallatszik legkevésbé, de ha klímás szaki azt mondja nappaliban legyen a beltéri akkor ott lesz - legrosszabb esetben bejárat mellé menni fog egy elektromos radiátor ha kell, majd a gyakorlat megmondja -

    szerk: nem hallottam arról a szekrényről, nem is kellett, nem villanyszerelő vagyok...:)
    viszont, ez egy általános tájékoztató, és épp ezért annyit már tudok amennyit kell, a doboz szolgáltatónként eltér/het, pont
    innentől fel lehet sorolni melyik mit fogad el, vagy lehet menni a szolgáltatóhoz megkérdezni, de! nem az lesz, h nincs róla semmi vagy hülyeség van, irányadónak bőven elég

    szerk: pjen ha ezekhez értesz akkor belevesszük, én azt se tudtam kell szekrény ( : jelenleginél sincs

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák