Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz dkaro #79457 üzenetére

    drága lesz...:)
    magában a karton nem szigetel sokat, az csak egy záró réteg a rendszerben
    ami neked kell:
    belmagasságtól függően 50-es vagy 75-ös profil, 2,6-nál nagyobbnál ildomos 75-öst használni
    első réteg: légrés a profil mögött - erről megoszlanak a vélemények -
    nálam első réteg rockwool nd gyapot 3cm
    második réteg profilokban 5cm rockwool xd, maradék 2,5cm légrés
    záró réteg a blue acoustic, akár két rétegben, egy réteg két réteg normál kartonnak felel meg
    a gyapotot mm pontosra kell vágni, a profil rendszert csak mennyezethez és plafonhoz, oldalfalakhoz rögzíteni - én 40cm-re raktam őket duplán -, pae szalaggal a falakkal találkozó profiloknál
    a záró karton réteg elé még lehet tenni 4mm parafatekercset is, úgy a 100%-os, nálam az nincs, így is hozza az elvártakat
    ezek a rockwool gyapotok drágák és kevés helyen vannak, kartont értelmesebb tüzépen kapsz, más gyapot nem lesz jó, ezek kifejezetten nagy testsűrűségű gyapotok direkt hangszigetelesére, ha vállalkozóval csináltatod simán meglesz ez is 20-25e/nm anyaggal, maga az anyag olyan 6-7e/nm parafa nélkül, nagy precizitást igényel a gyapotozás és mocskos egy anyag, a kartonok nehezek, majdnem 2x annyira mint a standard karton
    mennyezetnél tömeg miatt más részekre én csak parafát tettem álmennyezet fölé, az is működik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák