Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    sziasztok
    érdeklődni szeretnék
    eljött az ideje, hogy komolyabban foglalkozzunk GINOP pályázatokkal és elkezdtem utána járni, hogy mi lenne igazán érdekes, tehát fogjuk fel egy hosszútávú befektetésnek a dolgot
    egy napelemes rendszer kiépítése igazából már nem kérdés, hogy bőven megéri és emiatt felvetődik, hogy a fűtés korszerűsítése / elektromosra cserélése vajon szintén jó vagy gazdaságos ötlet e?
    igazán részletes leírásokat nem találtam, ezért is gondoltam, hogy írok ide, hátha ti igen

    ahogy néztem és hallottam a hőszivattyús fűtési módszer lenne talán a legjobb megoldás, sajnos túl sok infot nem találtam erről, és konkrét adatokat is csak keveset, hogy milyen költségekkel kellene számolni ezzel kapcsolatban (mekkora méretre kell tervezni, mekkora telepítési és karbantartási költségei vannak, hasonlók)

    tehát a cél az lenne, hogy egy olyan napelemes rendszert kellene kiépíteni, ami fedezi egy már meglévő lakóház áramellátását és akkor már mi lenne, ha a fűtés is árammal működne, mindezt úgy, hogy a lehető leggazdaságosabb legyen (esetleg valamilyen elektromos kazán alternatív megoldásnak szóba jöhet vajon? merthogy a hőszivattyús rendszer nem éppen olcsó dolog)

    tudnátok ötletetek, vagy sokkal inkább konkrét megoldást adni a kérdésemre? (guglit már használtam eleget emiatt is, tehát egyelőre késleltetném azt a lépést, hogy cégeknek írjak erről levelet, vagy kérjek ajánlatokat, hiszen az biztos, hogy a saját megoldásukat fogják javasolni)
    köszönöm

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák