Új hozzászólás Aktív témák

  • flegga92

    senior tag

    Sziasztok!

    Nyáron vettünk egy házat, padlófűtés van benne. Az első fűtési hónapban nem volt semmi gond, viszont januárban szép lassan elkezdett a nyomás csökkenni a padlófűtés körében 1,5 barról 0,7-re kb két hét alatt, de innen nem ment tovább. Mivel folyást sehol nem láttunk, az elmeleti részről sem csöpögött semmi utántölttem vízzel. Párszor láttam, hogy a biztonsági szelep átlátszó csöve vízcseppes.
    A múlt héten felgyorsult, 2 nap alatt fél bárt csökkent a nyomás, majd a héten nem töltöttem utána, 0,6 bár nyomáson maradt.
    Most eszembe jutott, hogy a tágulási tartályban megnézzem mekkora a nyomás 0,5 bárt mutatott. Engedtem le a vízből, felpumpáltam 1,5 bárra, feltöltöttem a rendszert 1,5 bárra vízzel, töltés közben nem változott a tágulási tartály nyomása, fűtés bekapcsolása után sem.
    Viszont a tartály szelepe ereszt egy nagyon picit. Próbáltam mozgatni, de sokkal jobb nem lett. Kupakját rátéve ne hallani, hogy szuszogna.
    Lehet ezekben szelepet cserélni, vagy kuka és lehet újat venni? Ilyen van fent: CP335

Új hozzászólás Aktív témák