Új hozzászólás Aktív témák

  • Rivaul

    addikt

    Sziasztok. Nekiálltam a garázs előkészítésének. Sajnos lehet elhamarkodtam mert már meghozattam a kellő anyagokat... Eddig a terület be volt pakolva. Mikor elpakoltam onnan, akkor láttam hogy a beton csúnyán szét volt töredezve. Az egész egy ól volt aminek a tetejét lebontottam és a falait akartam megemelni, kifele pedig új alapokkal könnyű szerkezetes falazatot építeni. Ahogy látszik az "épületen" kívüli betont mindet fel kellett törnöm. Nagyon rossz minőségű volt, az alja tele tégla és nagy kavics levegősen. A falak között lévő jobbnak néz ki, nem egy időben kerültek oda az látszik. Ennek ellenére nem vagyok benne biztos hogy a majd 3 tonnás autót el fogja bírni... Viszont ha már ennyire megbontottam akkor a falakat is megnéztem milyen alapjuk van. 30 centi elég tömör beton. A csákány szikrázik rajta. De a 30 centibe nem vagyok biztos hogy elég lesz. 2 sor nf25 menne rá ahogy ajánlottátok és még vagy 8-10 centi vasalt beton koszorú. A tető lemez lenne, az nem nagy súly. Eddig gerenda és pala volt sátorba, annak is volt súlya. A fal folytatása 2 sor zsalukő lenne leásva, kibetonozva. Ara van elég sok ipari raklapom, abból kettő összeforgatva lenne az önhordó fal amit burkolnék szintén itthon lévő saválló pvc táblákkal kívülről. Belül meg ugyan akkora furnér lemez, tábláim vannak. Abból dolgozok pénz híján ami van. Viszont a fal alapozása miatt kétségeim lettek.

    Képeket linkkel illesztettem hogy ne foglaljam a fél oldalt.

    [kép] [kép] [kép]

    Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Új hozzászólás Aktív témák