Új hozzászólás Aktív témák

  • erhas01

    tag

    válasz Atomgeszi #103862 üzenetére

    Szóval ... gondold meg. - Most így, bontás után vagyok. -

    Egy bizonyos év , idő után - a talajtól függően - nem lesz más csak a borostyán. Az első 5 év szép és vége.

    A tuját, sövényt sem ajánlom.
    A tuja, ha eltalálod valami csoda folytán a magasságát, ilyennel még nem találkoztam Európában, talán... de, nem.
    A tuja, ha keskeny rakéta alakú, az is 6-10 méterre megnő.
    Amennyiben más: szélesedik középen szintén kikopaszodik, felül a főágat mindig vissza kell vágni egy kettő év után.
    Nyírása a sövényhez hasonló macerás, folyamatosan nő, állandó komposzt. Magasságtól függően - 4 m x 15 méteren kétoldalt 2m3 ágat levágsz.

    Az alumínium kerítésedet idővel ki fogja tépni a borostyán.
    Nincs az a kovácsolt szerkezet, ami ellenállna. Nálam a vékonyabb kar vastagságúak, súlya 30kg/ m2.
    Összenőnek a szárai, elég egy 2-3mm -es szál, ahonnét vizet kap a húsz négyzetméteren a kerítésed.

    Hasonló okokból a lilaakácot, az iszalagot, a bambuszt sem ajánlom. - napi fél métert is nőhetnek -
    Ezeknek, és a borostyánnak is a legkisebb gyökerének is teljesen ki kell száradnia, - átmérőtől függően - nekem kettő hónap! - mert újra gyökeresedne.

    Talán a legolcsóbb az alumínium kerítés utcafrontjára részben egészben fa borítást, vagy hasonló mintát készíteni.

Új hozzászólás Aktív témák