Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Vesa #30719 üzenetére

    Volt a nyakadon ilyen?

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • monti0222w

    addikt

    válasz Vesa #30719 üzenetére

    Hidd el, elég rendesen tudom hogy bántak régen az állatokkal, gyermekkoromban beszélgettem pásztorokkal és mivel már akkor is érdekeltek a kutyák, az is beszéd téma volt, meséltek dolgokat, de mint írtam akkor is voltak emberek akik jóval humánusabban bántak az állataikkal. Azt se felejtsd el, hogy azért hiába volt keményebb az élet, a lehetőségekhez képest megbecsülték az általuk dolgoztatott állatokat. Máskülönben nem működött volna a munka kapcsolat! Ez nem volt egy oldalú dolog, adtak is, nem csak elvettek!
    Mindegy is, hiába való az egész, ti hisztek benne (e-nyakörv), én személy szerint nem annyira, én a munkába hiszek, az oda vezető útban, ti meg egy könnyebb, gyorsabb, nevelési eszközben, szerintem ennyi az egész!

    Zénót se bántottam, nem volt agyba főbe verve ha nem csinált meg valamit, hazudnék ha azt mondanám nem csattant el NAGYON ritkán egy füles, de nem ez volt a jellemző, sőt semennyire sem! Gondolom azt tudjátok, hogy a bullterrier a suli, nevelhetőség szempontjából az egyik legkeményebb dió, nem azért mert buta vagy ilyesmi, de túlságosan játékos, önfejű, makacs lény. Nagyon sok türelem kell hozzájuk, sokszor mondták az akkori suli társaim, hogy csodálják a türelmemet amit tanúsítottam a tanulás, gyakorlatok közt Zéni felé. Nem azért írom ezt hogy magamat fényezem, nem ez a célom, csak ezen az úton nemcsak Zénó tanult hanem én is és nem is keveset. :R
    Lehet az e-nyakörvel nem éltem volna át azokat a dolgokat, pillanatokat amik bennem vannak. :N

Új hozzászólás Aktív témák