Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz hrvp #16318 üzenetére

    Tudnék én mesélni, de inkább csendben szemlélődöm. Csak egy példa a sok közül: a franciáknál az Ázsia és Törpe Kutya klub, és az FCI által leírt, és mindenhol elfogadott "műelírásban" egyértelműen le vannak írva az elfogadott sztenderd színek. Hibaként, génhibaként van jelölve a kék szín, nem elfogadott. Ahogy a csoki szín sem. Akkor most szépen keress rá a kék, vagy a csoki színű francia bulldogokra a neten. Itthon, a világban, bárhol! Sok ezer eurót fizetnek egy hordozó kanért. Miért? Mert ez lett a divat, és mert nem elfogadott. Az, hogy a legtöbb kéknek minden baja van, és a "tisztességes" öregkort egy sem éri meg, azt már nem is említem. De hát ez van, amíg keresik, lesz kínálat is.
    De abba is fejeztem, mert ez egy kicsi világ, és nem akarok senki tyúkszemére lépni, éljen mindenki boldogan....

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • fero02

    veterán

    válasz hrvp #16318 üzenetére

    Nekem is arra kellene (lakásból fegyelmezni).

    Minden kib@szott nap azzal indul a reggel, hogy a csirkék körül futkos, körbe-körbe (sőt, idén már áldozat is volt). Nyáron a melegben még habzani is szokott a szája, mint egy veszett rókának, mert még inni sem megy el ilyenkor. Teljesen bele van buzlva, mint egy nemnormális. Ha rászólok természetesen azonnal lapítva húz el onnan. Majd bejövök, vár egy kicsit, szétnéz és megint megy vissza. Ezt naponta korlátlan mennyiségben tudjuk eljátszani és egyszerűen nem tudom tetten érni, ezáltal leszoktatni sem erről.
    Volt nyáron olyan, hogy mikor nekem háttal volt, akkor mezítláb el tudtam szaladni a garázs takarásába, de nem tudtam a fal mellett ellopakodni, hogy jól picsán rúgjam, meg grabanc rángatást eszközöljek. Persze mikor meglátott a farkát egyből maga alá húzva futott el...tudja hogy tilos dolgot csinál, de mégis csinálja, mert nem kapott még érte.

    De azt is láttam már, amikor fater elment, gyönyörű szépen elkísérte a kapuig, majd mikor bezárta a kaput, várt 5 mp-et és mint egy diadal győztes, kurvára kihúzta magát és szabályosan, peckesen odaügetett a kerítéshez és kezdte a mókát. Ha valaki ezt meséli tuti nem hittem volna el.

    Viszont ha lenne egy ilyen nyakörvem, akkor az előszoba ablakon keresztül gyönyörűen tudnám kontrollálni ezt.

Új hozzászólás Aktív témák