Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz szimcsi #23966 üzenetére

    Szia.
    Korábbi Hsz-eidet olvasva van egy igen hatékony, és könnyen kivitelezhető megoldást mutatok, Pl. egy 8Tb-os HDD külső hűtésére. :K
    Nekem mondjuk még a korábbi (régebbi) verziós 8Tb-os házzal van a MyBook HDD, de talán Te is megtudod oldani ugyanezt.

    Lényeg, hogy felülről pl. egy 5x5cm-es 12v-os ventilátort kellene, minimum kettő helyen facsavarral (kb. 1,5cm hosszú elég) a HDD ház tetején, kb. középre helyezve a fenti résekbe rögzíteni, és a 2 csavarral is stabilan fog működni.

    A 12v-os ventilátor működéséhez egy 12v-os adaptert kötöttem, és amikor bekapcsolom a külső HDD-t, akkor egybe bekapcsolja a dual (kapcsolós) elosztóba dugott ventilátort is.

    A ventilátor azon oldala kell, hogy feléd nézzen rögzítésnél, ami kifele fújja a levegőt, ezáltal a benn rekedt meleg levegőt kiszívja (és alulról beszívja a normál levegőt), így 15-20 Celsius fokkal kevesebb is lehet a működés közben a hőmérséklete a HDD-nek.
    Nekem 65-ről 44-re csökkent 4 órás folyamatos másolás közben, és a másolás végén is sem lett több, mint 44.

    Mielőtt felszereltem, akkor 1 órás másolás közben megnéztem, hogy már 65-nél áll a hőfoka, és akkor közben rá is szereltem a ventilátort, és aztán lehűtötte 44-re. :K

    Mutatom a képeket a felszerelt ventilátorról:

    Talán ez a Többieknek is hasznos lesz. :K

Új hozzászólás Aktív témák