Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz Andie #3360 üzenetére

    Következő van.
    A "JMicron JM2033x FW Update Utility"-ból minimum 1.19-es verzió kell, ami támogatja a JMS566 chipet.
    A Sharkoon oldalán a letölthető ZIP-ben a 1.16-os van, azért nem ismeri fel.
    Le lehet tölteni az usbdev oldaláról a "JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13" verziót , ami fel fogja ismerni. USB2.0 porton kell csatlakoztatni.

    VISZONT, NAGYON FONTOS! Belenéztem a Sharkoon firmware-ben lévő QSPortU3.bin fájlba egy HEX editorral, és biztos vagyok benne, hogy ez egy JMS539-hez való firmware. A vége felé szerepel egy azonosító. Ezt erősíti meg az a tény is, hogy a FW Toolból 1.16-os mellé rakták és nem 1.19-es mellé. Ugyanis csak az 1.19-estől kezdve témogatott a JMS566.
    Magyarul, a SHARKOON gyártói firmware-t NE RAKD BELE a QuickStore PRO-ba, ugyanis akkor téglásítani fogod!!

    Továbbiak:

    A screenshoton akkor a Samsung SSD van a rackben? Ha igen, akkor UASP.

    Azon a Microsoft linken linken, amit beraktál, azt a gyanúnkat erősítik meg, hogy ez firmware probléma. A firmware nem támogatja gondolom a Win10-et. Nekem amúgy a JMS566 a 00.01.01.04 és 00.01.01.06 verzióval is megy Win8.1-en.

    Énszerintem ha leírjuk a módszert, megpróbálhatod a frissítést. Amennyiben JMS566-os vezérlőd van benne, akkor kicsi a kockázat, mert előtte le tudjuk menteni a rajta lévőt. A saját firmware-emet pedig majd emailben elküldöm.

Új hozzászólás Aktív témák